آنچه بیماران مبتلا به ام اس در زمان شیوع کرونا باید بدانند

به گزارش وبلاگ فراگستر، متخصص مغز و اعصاب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری گفت: بیماران مبتلا به ام اس در مورد مصرف دارو و ادامه درمان باید با پزشک متخصص خود مشورت کنند.

آنچه بیماران مبتلا به ام اس در زمان شیوع کرونا باید بدانند

به گزارش وبلاگ فراگستر به نقل از ایسنا، دکتر بابک منصورافشار متخصص مغز و اعصاب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری درباره نگرانی بیماران ام اس در مورد خطر ابتلا به ویروس کرونا با توجه به ضعف سیستم ایمنی اظهار کرد: بیماران ام اس نباید خیلی نگران باشند، بلکه باید مانند سایرین در خانه بمانند و ضمن حضور نیافتن در اجتماعات و رعایت بهداشت فردی، آرامش خود را حفظ کنند.

وی در مورد مصرف دارو در این بیماران گفت: شرایط بیماران به نوع داروی مصرفی بستگی دارد. اگر داروهای مصرفی آنان از دسته اینترفرون هاست، بهتر است به درمان خود ادامه دهند. اگر کوپامر، سینومر و یا داروهایی مثل رسیژن مصرف می کنند و یا درمان آنان از طریق بتافرون هاست، باید به درمان خود ادامه دهند و داروی خود را قطع نکنند.

دکتر منصورافشار ادامه داد: اما آن دسته از بیماران دچار ام اس که فینگولیمود استفاده می کنند، بهتر است برای ادامه درمان با پزشک متخصص خود مشورت کنند. شاید لازم باشد داروی خود را تغییر دهند یا مصرف آن را برای یک دوره زمانی به تاخیر بیندازند.

این متخصص مغز و اعصاب در پایان با اشاره به بیمارانی که داروهای جدیدی مثل ریتوکسی مب یا زیتاکس مصرف می کنند، اظهار کرد: این افراد نیز حتما باید برای ادامه مصرف دارو با پزشک متخصص مشورت کنند.

در آخرین گایدلاین منتشر شده در این باره، توصیه بر آن است که داروهای دارای توان تضعیف سیستم ایمنی بهتر است در دوره شیوع کروناویروس محدود شود، البته بیماران قبل از هر اقدامی حتما با پزشک خود مشورت کنند. با این حال توصیه کلی آن است که داروهای ضعیف تر جایگزین سایر داروها شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "آنچه بیماران مبتلا به ام اس در زمان شیوع کرونا باید بدانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه بیماران مبتلا به ام اس در زمان شیوع کرونا باید بدانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید