آینده پژوهی بنای تربیت نیروی انسانی خواهد بود ، به تمام استادکاران مورد تائید گواهینامه استاندارد جهانی داده می گردد

به گزارش وبلاگ فراگستر، رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در سفر به اراک گفت: آینده پژوهی بنای تربیت نیروی انسانی خواهد بود.

آینده پژوهی بنای تربیت نیروی انسانی خواهد بود ، به تمام استادکاران مورد تائید گواهینامه استاندارد جهانی داده می گردد

علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در سفر به اراک در حاشیه جلسه مشترک رییس سازمان فنی و حرفه ای استان مرکزی با اتاق بازرگانی اراک در گفت وگو با خبرنگار از ، گفت: آینده پژوهی بنای تربیت نیروی خواهد بود، چون تقاضا داریم موضوع در آینده دیده گردد.

هاشمی افزود: در نشست با اعضای رئیس اتاق بازرگانی اراک به توافق رسیدیم که سندی را که مجلس بخش خصوصی در استان مرکزی برای بخش معادن کشاورزی بازرگانی صنایع در نظر گرفته مبنا باشد چرا که توام با آینده پژوهیست و مبنای آن تربیت نیروی ماهر خواهد بود و تقاضا در آن موضوعیت دارد و آینده در آن دیده شده است.

او افزود: در زمینه شورای صلاحیت حرفه ای و سنجش و مهارت که کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای است اختیارم را تفویض کردم به اتاق بازرگانی تا در راستای تمرکز زدایی شورایی از نخبگان را تشکیل بدهند که کار سنجش و صلاحیت حرفه ای را انجام دهد و بعد از سنجش و صلاحیت استاد کاران و مربیان به آن ها گواهی استادی اعطا کنیم تا بتوانند از مزیت ایجاد آکادمی برخوردار شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: هر کس در هر موضع فراوری در سطح مراکز صنعتی و کارگاهی نقش ایفا می نماید که گواهینامه سازمان فنی و حرفه ای ندارد در صورتی که مهارت او مورد تایید قرار گیرد گواهینامه مهارت را اعطا می کنیم و این گواهینامه اعتبار دنیای، کد و استاندارد دنیای دارد.

او ادامه داد: ما از استانی مثل استان مرکزی انتظار داریم که به دلیل وجود صنایع مادر تربیت نیرو های ماهرش به گونه ای باشد که سر ریز آن سر از سایر استان ها یا از سایر کشور های دنیا در بیاورد تا هر ایرانی جویای کار در خارج از کشور جستجویش برای کار با ذلت نباشد با کرامت باشد. .

هاشمی توضیح داد: استان مرکزی به دلیل موقعیت خاص استراتژیکی و مبادلاتی و تجاری و هم به لحاظ قدرت اشتغالزایی در خدمات، صنعت و کشاورزی و مهمتر از این ها نیرو های بسیار مستعد انسانی و نخبه هایی که در اینجا بودند و سهم دارند در تاریخ ایران در رشته های مختلف سهم دارند استان مهمی استانی خاص است.

او اظهار کرد: به استان مرکزی براین اساس می اندیشیم که می تواند پرچمدار حرکت نوین در بحث توانمند سازی در بخش های مختلف باشد وقتی از استان به عنوان پایتخت صنعت یاد می گردد باید برای کشور حرف های نو داشته باشد و ما می توانیم بگوییم که نیروی توانمند و متناسب با احتیاج زمان می تواند اساسی ترین نقش را در پیشگیری بازی کند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا کید کرد: در نشست با اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی به توافق خوبی رسیدیم البته پشتیبانی این توافقات قانون است هم قانون خود اتاق هم قانون عمومی کشور هم قانون سازمان فنی و حرفه ای کشور طبق قانون مالیات تمامی کارگاه ها و مراکز فراوریی و همه سازمان هایی که سهمی را بگذارند برای آموزش و تربیت نیروی انسانی در راستا توانمندی و خلاقیت مهارت به گواهی سازمان آموزش فنی حرفه ای از پرداخت مالیات معاف خواهد شد که مهمترین پشتوانه ای برای حرف هایی بود که با همدیگه زدیم

او اعلام کرد: بخش دیگری که امروز مورد توجه نهاده شد و نقطه مهمی است و خواهش داریم انجام گردد این است که بخشی از مراکز، پالایشگاه ها، پتروشیمی، هپکو یا هر جایی که واحد آموزشی راه اندازی کردند واحد های آموزشی شان را با دریافت مجوز از سازمان آموزش و فنی حرفه ای قانونی نمایند.

هاشمی گفت: کوشش نمایند هر کار آموزی را هم که تربیت می نمایند و معرفی نمایند تا به آن ها گواهینامه بدهیم و از توان نرم افزاری سازمان فنی حرفه ای آن ها را برخوردار نمایندکه با این گواهینامه هویت مهارت به ان ها دست می دهد و این ارزشمند ترین تکریم است

او افزود: نگران این نباشیم که نیروی توانمند قیمتش بالا می رود بلکه به کیفیت و رقابت در گروی مهارت هم می توانیم بیندیشیم.

در جلسه مشترک رییس سازمان فنی و حرفه ای استان مرکزی با اتاق بازرگانی اراک با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار گردید حاضران درجلسه نظرات شان را در حوزه تربیت نیروی انسانی مطرح کردند.

با حضور هاشمی رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور و معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در اراک صبح امروز چند طرح (iot) یا گذر مهارت افتتاح شد.

همچنین در مراسمی با رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور و معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی منصور جلیلوند به عنوان مدیر کل آموزش و فنی حرفه ای استان مرکزی معرفی و از سعید رضا شاه محمدی مدیر کل سابق قد ردانی شد.

انتهای پیغام / ج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آینده پژوهی بنای تربیت نیروی انسانی خواهد بود ، به تمام استادکاران مورد تائید گواهینامه استاندارد جهانی داده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده پژوهی بنای تربیت نیروی انسانی خواهد بود ، به تمام استادکاران مورد تائید گواهینامه استاندارد جهانی داده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید