اسپیس اکس برای مأموریت مریخ و کاهش زمان سفرهای زمینی ایستگاه های شناور می سازد

به گزارش وبلاگ فراگستر، اسپیس اکس به دنبال استخدام متخصصان ساخت و ساز روی دریا است و میخواهد به یاری آن ها ایستگاه های فضایی شناور بسازد. این شرکت میخواهد از ایستگاه های شناور برای پرتاب راکت به ماه و مریخ و همچنین انجام سفرهای مافوق صوت روی زمین استفاده کند.

اسپیس اکس برای مأموریت مریخ و کاهش زمان سفرهای زمینی ایستگاه های شناور می سازد

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس اکس با انتشار پستی در توییتر تایید کرد که این شرکت میخواهد با استخدام متخصصان ساخت و ساز روی دریا ایستگاه های فضایی شناور بسازد. اسپیس اکس پیش از این تصاویر سه بعدی از راکت استارشیپ مجهز به بوستر سوپر هوی (Super Heavy) برای سفرهای مافوق صوت روی زمین پرده برداری نموده بود، اما در خصوص چگونگی پرتاب و محل انجام آن اطلاعاتی منتشر ننموده بود.

اسپیس اکس میخواهد با استفاده از راکت استارشیپ و بوستر سوپر هوی راستا ارسال انسان به ماه و مریخ و ایجاد کلونی در سیاره سرخ را هموار نموده و بشر را به گونه میان سیاره ای تبدیل کند. همچنین این شرکت می خواهد به یاری راکت چند بار مصرف استارشیپ زمان سفرهای چند ساعته روی زمین را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

حمل و نقل مسافران با استفاده از فضا برای کاهش زمان سفر، ایده ای است که در حال حاضر در مراحل ابتدایی قرار داشته و علاوه بر اسپیس اکس شرکت های دیگر نیز به دنبال عملی کردن آن هستند. در این روش با سفر کردن به لبه فضا یا به عبارت دیگر خارج از جو زمین، می توان به طور قابل توجهی مصرف سوخت و مدت زمان سفرها را کاهش داد.

اسپیس اکس به دنبال ایجاد کلونی در مریخ است.

به یاری این روش می توان فاصله بین نیویورک تا پاریس که با هواپیما حدود 7 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد را زیر یک ساعت طی کرد. اسپیس ایکس سال 2017 مدعی شد به یاری راکت استارشیپ می توان به هر شهری روی کره زمین زیر یک ساعت سفر کرد.

ماسک جزئیات دیگری از برنامه های اسپیس اکس فاش نکرد ولی در واکنش به توییت یکی از کاربران که ادعا نموده بود اسپیس اکس می خواهد با مجهز کردن سکوهای نفتی به سیستم حمل و نقل فوق سریع هایپر لوپ مسافران را از خشکی به دریا برساند، گفت که این کار تا حد زیادی بخشی از برنامه های این شرکت است.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "اسپیس اکس برای مأموریت مریخ و کاهش زمان سفرهای زمینی ایستگاه های شناور می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس اکس برای مأموریت مریخ و کاهش زمان سفرهای زمینی ایستگاه های شناور می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید