افشاگری سعادتمند از اتفاقات پشت پرده و کوشش برای نیامدن دیاباته

به گزارش وبلاگ فراگستر، احمد سعادتمند گفت: از آنجا که طرفداران باید در جریان اتفاقات باشگاه باشند، بر خودم لازم دانستم موردی را عنوان کنم. باشگاه عظیم استقلال در همه زمینه ها احتیاج به حمایت طرفدارانش دارد و این حمایت ها همواره در افتخارات اثرگذار بوده است. باشگاه و طرفدار لازم و ملزوم همدیگر هستند.

افشاگری سعادتمند از اتفاقات پشت پرده و کوشش برای نیامدن دیاباته

وی اضافه نمود: مجبورم امروز موردی را به سمع و نظر طرفداران برسانم. استقلال با 40 میلیون طرفدار و با یک برند عظیم از معدود باشگاه هایی است که حتی در جهان حرف زیادی برای گفتن دارد. ارزش ریالی برند استقلال بیش از یک هزار میلیارد تومان است. در بدترین حالت استقلال باید در سال 20 درصد نسبت به برندش یعنی 200 میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید نمود: حتی با کمترین تفکر مالی می توانیم در استقلال به درآمدزایی برسیم. چرا باید باشگاه استقلال این همه مسائل ارزی و ریالی داشته باشد؟ چرا استقلال نتواند از مشکل خودش بر بیاید؟ با این برند و تماشاگر استقلال باید درآمدزا و بنگاه مالی باشد. امروز بر خودم لازم دانستم بگویم در تاریخ 26 خرداد 98 قراردادی را با شرکت آریا برتر امضا کردیم. از آن تاریخ تا به امروز متاسفانه از این قرارداد چیزی عاید استقلال نشده است. باشگاه با بازیکن و کادر فنی قرارداد دارد؛ برای هر مسابقه باید 130 میلیون تومان هزینه ورزشگاه آزادی بدهد و برای تمرین، پرواز و سفر به خارج از کشور باید هزینه پرداخت کند.

سعادتمند یادآور شد: باشگاه طی یک قرارداد تمام مالکیت معنوی و درآمدزایی را به یک شرکت واگذار می نماید و در یک سال حتی ریالی برای باشگاه درآمدی نداشته است. چرا استقلال باید با این شرکت به همکاری ادامه بدهد؟ امروز این را به عنوان یک سئوال مطرح می کنم و انتظارم این است که از این برند به درآمدزایی برسیم و مسائل را حل کنیم.

وی ادامه داد: با هماهنگی وزارت ورزش، دفتر حقوقی املاک این وزارت تفاهمنامه قرارداد را با یک کارگزار جدید امضا کنیم چون باشگاه لایق درآمد باشد و بتواند به صورت قانونی در حساب رسمی خزانه خود درآمدهایش را واریز کند و از آن حساب هزینه هایش را انجام بدهد. این رخ داد. از ابتدای سال با چند شرکت عظیم مذاکره کردیم. به راحتی مالکیت معنوی را به شرکتی واگذار نکردیم که بعد از یک سال عایدی نداشته باشد. بعد از جلسات مختلف با شرکت جهان فولاد قرارداد بستیم.

مدیرعامل استقلال توضیح داد: این شرکت قبل از رسمی شدن قرارداد، مبالغ قابل توجهی نه در قالب قرض الحسنه بلکه در قالب درآمد به باشگاه تزریق کرد. از آن منابع توانستیم اقدامات خوبی انجام بدهیم. پرداختی هایی به بازیکن و کادر داشتیم و پرداخت های سنگین به بازیکنان خارجی انجام شد. چرا باید جلوی این کارگزار را بگیریم؟ من مدافع منافع استقلال هستم. چرا باید شرکت آریا برتر در قالب دادخواست، جلوی یاری شرکت فولاد متین را بگیرد که نگذارد به استقلال مساعدت گردد و باشگاه از هزینه هایش بر بیاید؟ مگر شرکت آریا برتر در یک سال گذشته چقدر به باشگاه داده است؟ از قراردادی که سال گذشته با شرکت آریا منعقد شده، دیناری به باشگاه نرسید. در نهایت در تاریخ 12 بهمن 98 قرارداد الحاقیه دیگری در قالب قرض الحسنه اضافه شده است. اینجا 9 میلیارد و 674 میلیون تومان قرار شد بعد از گذشت 6، 7 ماه از عقد قرارداد اولیه پرداخت گردد و به ما یک ماهه پول قرض بدهند.

سعادتمند اظهار کرد: پس از این یک ماه استقلال باید روزانه 40 میلیون تومان خسارت پرداخت کند. کجای جهان اینطور است؟ باید بدانیم استقلال باشگاه عظیمی است و نمی توانیم با این باشگاه معامله کنیم و عایدی برای خودمان داشته باشیم و از رانت آن برای خودمان استفاده کنیم. اگر رانت و درآمدی هست باید در قالب قوانین و در چارچوب کشور برای باشگاه استقلال باشد.

مدیرعامل استقلال یادآور شد: چرا نمی گذارید برای استقلال درآمدزایی کنیم؟ چرا سرعت ما را می گیرید؟ چرا نمی گذارید پرداختی بعدی را به بازیکنان داشته باشیم؟ چرا سعی کردید شیخ دیاباته را نیاوریم؟ هر کاری خواستید کردید. ما هم تا یک جایی سکوت می کنیم.

سعادتمند در انتها گفت: شجاعانه از منافع باشگاه دفاع می کنیم. شک نکنید دستگاه های نظارتی رصد می نمایند. ما هم تمام موارد را گزارش می دهیم. از دوستان خواهش می کنم اجازه بدهند باشگاه استقلال نفس بکشد و باشگاه به روزهای خوبش برگردد و عظیمی نماید. استقلال می تواند به یک منبع درآمدی فوق العاده برسد. از بابت این موارد که اعلام کردم باکی نیست. حقیقت را باید گفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افشاگری سعادتمند از اتفاقات پشت پرده و کوشش برای نیامدن دیاباته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری سعادتمند از اتفاقات پشت پرده و کوشش برای نیامدن دیاباته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید