اپل واچ کاربران را بی دلیل روانه مطب پزشک می کند

به گزارش وبلاگ فراگستر، طبق تحقیقی جدید قابلیت رصد ضربان قلب اپل واچ کاربران را به اشتباه می اندازد و بیشتر اوقات سبب می شود افراد بدون دلیل قانع کننده به پزشک مراجعه کنند.

اپل واچ کاربران را بی دلیل روانه مطب پزشک می کند

هرچند اپل تبلیغات زیادی درباره قابلیت رصد ضربان قلب ساعت هوشمند خود کرده است، اما کارشناسان معتقدند ویژگی مذکور سبب می شود کاربران بدون دلیل به پزشک مراجعه کنند.

گزارشی جدید نشان می دهد از میان کاربران ساعت هوشمند اپل که با دریافت پیام هشدار ضربان ناهماهنگ قلب به پزشک مراجعه کردند، فقط 10 درصد به طور واقعی دچار این عارضه بودند.

این اشتباه پزشکی کوچک هزینه های پزشکی غیر ضروری بر کاربران تحمیل می کند و علاوه بر آن سبب می شود مالیات بیش از حد بر صنعت خدمات درمانی وضع شود.

همچنین این قابلیت ساعت های هوشمند سبب می شوند افراد علائم واقعی این عارضه قلبی مانند سرگیجه یا تنگی نفس را نادیده بگیرند زیرا پیام هشداری دریافت نکرده اند.

در گزارشی که ژورنال American Medical Infomatics Association منتشر کرده است، محققان مایو کلینیک، در بازه دسامبر 2018 تا آوریل 2019 سوابق بیماران را برای وجود گزاره اپل واچ بررسی کردند. آنها متوجه شدند 264 بیمار اعلام کرده اند اپل واچ شان درباره ضربان ناهماهنگ قلب هشدار داده است.

نیمی از این افراد تاریخچه مسائل قلبی داشتند و حدود دوسوم آنها نیز علائمی مانند درد قفسه سینه، تنگی نفس یا سرگیجه را گزارش کرده بودند. اما مسائل قلبی فقط در 30 درصد بیماران پس از مراجعه به پزشک، تشخیص داده شد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "اپل واچ کاربران را بی دلیل روانه مطب پزشک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل واچ کاربران را بی دلیل روانه مطب پزشک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید