این خوراکی ها قاتل کلسترول خون هستند

به گزارش وبلاگ فراگستر، انتخاب/ کلسترول نوعی چربی است که در خون هم وجود دارد. کلسترول خون از دو منبع اصلی تأمین می گردد: رژیم غذایی و فراوری در کبد. کلسترول رژیم غذایی به طور عمده در گوشت، جگر، مغز، تخم مرغ و غذا های لبنی به بدن می رسد. غذا هایی گیاهی کلسترول ندارند. پس از صرف غذا کلسترول به وسیله روده جذب و سپس همراه با تری گلیسیرید ها درون پوششی پروتئینی بسته بندی می گردد.کبد می تواند کلسترول را از خون بردارد یا آن را فراوری و به درون خون بریزد. مقدار زیاد کلسترول ال دی ال با بیماری های کرونری قلب در ارتباط است و به آن کلسترول بد گفته می گردد. اما می توان با خوراکی هایی خاص به جنگ کلسترول رفت:

این خوراکی ها قاتل کلسترول خون هستند

جو دوسر

یک کاسه جو دوسر حاوی 1 تا 2 گرم فیبر محلول است. این نوع فیبر به کلسترول متصل شده و به بدن شما یاری می نماید تا آن را از بدن خود خارج کنید.

لوبیا

مانند جو دوسر، لوبیا سرشار از فیبر محلول است. آن ها با هر گزش کلسترول ناخواسته را بیرون می آورند. همچنین از نظر پروتئین دارای پروتئین بالایی هستند، بنابراین شما را تمام ساعات بعد از غذا حفظ می نمایند. فقط کافی است 1/2 فنجان را به سالاد ناهار روزانه خود اضافه کنید.

آجیل

آجیل ممکن است ساده ترین میان وعده سالم قلب باشد. البته صحبت ما درباره آجیل بوداده و همراه با نمک نیست. بلکه درباره آجیل تازه یا خام بدون نمک صحبت می کنیم.

سیب

یک سیب در روز شما را از مراجعه به پزشک متخصص قلب و عروق دور نگه می دارد. فقط مطمئن شوید که قبل از خوردن آن ها پوست سیب را بر ندارید. پوست های سیب حاوی پکتین؛ نوعی فیبر محلول بر پایه گیاه است. این بدان معناست که میان وعده شما در عین حال که به شما در از بین بردن کلسترول LDL یاری می نماید، مزایای سلامتی شگفت آوری دارد.

آووکادو

آووکادو قلب شما را سالم نگه می دارد چرا که سرشار از مواد مغذی است. اسید های چرب موجود در این میوه کلسترول را کاهش داده و بخش مهمی از رژیم غذایی مدیترانه ای قلب سالم است.

شکلات تیره

تحقیقات نشان داده است که خوردن شکلات تیره می تواند کلسترول LDL را کاهش داده، فشار خون را کاهش داده و کلسترول HDL را افزایش دهد.

سیر

پخت و پز با سیر فقط خانه شما را مانند یک رستوران ایتالیایی نخواهد کرد. این سبزی می تواند قلب شما را سالم نگه دارد. سیر حاوی ترکیبات گیاهی است که کلسترول را کاهش می دهد.

منبع: همگردی

به "این خوراکی ها قاتل کلسترول خون هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خوراکی ها قاتل کلسترول خون هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید