با پارک های کرمان بیشتر آشنا شویم

به گزارش وبلاگ فراگستر، در این مطلب پارک های کرمان را همراه با آدرس پارک معرفی خواهیم کرد .

با پارک های کرمان بیشتر آشنا شویم

معرفی پارک ها در شهر کرمان

کرمان از شهرهای تاریخی ایران زمین است و آثار و بناهای تاریخی زیادی دارد که همه ره آورد پیشینه طولانی شهر کرمان است.

اگر قصد سفر به این شهر تاریخی را دارید در این مطلب از با ما همراه شوید تا با معرفی پارک های این شهر سفر خوبی را برایتان رقم بزنیم .

بوستان انقلاب کرمان

بوستان کرمان در نزدیکی منطقه تاریخی قلعه دختر کرمان که جزء میراث گرانبهای کرمان است در مکانی به مساحت 38 هزار 225 متر مربع در شرق کرمان احداث شده است .

این بوستان به دلیل قرار دریافت در نزدیکی منطقه تاریخی و شکل ساخت آن ارزشمند است . در این پارک عظیم امکاناتی فراونی از قبیل موزه دیرین شناسی کرمان -رستوران عظیم - آب نما و دریاچه مصنوعی ایجاد شده ، با ترکیب را ه پله هایی که با سنگ بنا شده است زیبایی خاصی به این بوستان داده است ، پستی و بلندی های طبیعی که در این بوستان واقع شده است بستری را فراهم نموده است تا شهرداری کرمان بتواند آبشار ها و آبنماهای زیبایی ایجاد کند .

کاشت درختان متنوع و احداث فضاهای سبز چمنی که دور آنها را با سنگهایی چیده اند این پارک را جز بوستانهای زیبای کرمان نموده که افراد زیادی از امکانات این پارک استفاده می نمایند و از آن گذشته میزبان مسافران خسته ایی است که از راههای دور و نزدیک به این بوستان می آیند ، نیز هست .

پارک بانوان ریحانه کرمان

پارک بانوان ریحانه کرمان کامل ترین پارک ویژه بانوان در جنوب شرق کشور است. این مجموعه تفریحی و ورزشی کرمان از بخش های مختلفی شامل پیست دوومیدانی و زمین های ورزشی مختلف تشکیل شده و دارای امکانات تفریحی و خدماتی خوبی برای استفاده زنان و بانوان است.

با راه اندازی سالن بدنسازی پارک بانوان ریحانه کرمان، این سالن به کلیه امکانات بدنسازی، ژیمناستیک، صخره نوردی و دستگاه های دوچرخه ثابت و تردمیل برای استفاده بانوان مجهز می گردد.

این مجموعه مدرن ویژه بانوان کرمانی در پارک مادر احداث شده و تمام مسائل اسلامی، امنیتی به منظور راحتی بانوان در آن در نظر گرفته شده است.

زمین بسکتبال، والیبال، وسایل تن درستی، پیست اسکیت، میز شطرنج و پینگ پنگ، کافی شاپ، نمازخانه، مجموعه مدیریتی، فضای بازی بچه ها، آلاچیق و فضای دوچرخه سواری از جمله امکانات پارک بانوان ریحانه کرمان است.

دور این باغ قدیمی که 3 هکتار مساحت دارد جهت استفاده بانوان کرمانی محصور و بیش از 2000 اصله درخت و 3000 درختچه جدید کاشته شد.

این باغ با سیستم تحت فشار آبیاری شده و گونه های متنوع گیاهی در آن کشت شده است که می تواند به عنوان باغ علمی و تفریحی مورد استفاده محققان و دانشجویان دانشگاه نیز قرار گیرد.

هم اکنون این باغ با تجهیز شدن به تمام امکانات مورد احتیاج، به بوستان بسیار مطلوبی برای استفاده بانوان تبدیل شده است.

پارک دانش کرمان

پارک دانش کرمان در منطقه : 3 واقع شده است و مساحت (مترمربع) : 6597 می باشد.

امکانات پارک دانش کرمان : امکانات تفریحی و ورزشی:وسایل بازی شامل (سرسره بادی، تاب ، سرسره، ، الاکلنگ، چرخ و فلک).

امکانات ورزشی شامل (وسایل تندرستی، زمین فوتبال، میز تنیس) امکانات رفاهی و بهداشتی:امکانات رفاهی شامل(مبلمان پارکی، سکوی اقامتی ، آبخوری، سطل زباله) سازه های آبی : آبنما

آدرس پارک دانش کرمان

آدرس پارک دانش کرمان : استان کرمان - شهر کرمان - شهرک مطهری - بلوار دانش

پارک شهید کارآمد کرمان

پارک شهید کارآمد کرمان در منطقه: 3 واقع شده است . مساحت (مترمربع) : 1050 می باشد .

امکانات پارک شهید کارآمد کرمان : امکانات تفریحی و ورزشی:وسایل بازی شامل (سرسره، تاب، چرخ و فلک)، امکانات ورزشی شامل (میز تنیس)، امکانات رفاهی و بهداشتی:امکانات رفاهی شامل(مبلمان پارکی، سطل زباله)

آدرس پارک شهید کارآمد کرمان

آدرس پارک شهید کارآمد کرمان : استان کرمان - شهر کرمان - بلوار شهید صدوقی - کوچه سرپرستی بانک رفاه

پارک ابوذر کرمان

پارک ابوذر کرمان در منطقه: 3 واقع شده است و مساحت (مترمربع) : 10593 می باشد .

امکانات پارک ابوذر کرمان : امکانات تفریحی و ورزشی:وسایل بازی شامل (سرسره ، تاب). امکانات رفاهی و بهداشتی:امکانات رفاهی شامل(مبلمان پارکی، سرویس بهداشتی)

آدرس پارک ابوذر کرمان

آدرس پارک ابوذر کرمان : استان کرمان - شهر کرمان - بلوار امام حسین شمالی

پارک مادر کرمان

پارک مادر کرمان : این پارک از مراکز تفریحی شهر کرمان است و در بلوار پرستار واقع شده است و مجهز به سالن بولینگ می باشد .

آدرس پارک مادر کرمان

آدرس پارک مادر کرمان : استان کرمان - شهر کرمان - بلوار - پرستار

منبع: مجله دلگرم

به "با پارک های کرمان بیشتر آشنا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با پارک های کرمان بیشتر آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید