برگزاری نشست اضطراری اوپک پلاس از طریق وبینار

به گزارش وبلاگ فراگستر، نشست فوق العاده وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس برای نهایی کردن توافق کاهش تولید روزانه 10 میلیون بشکه ای، شامگاه یکشنبه (24 فروردین ماه) از طریق وبینار برگزار می شود.

برگزاری نشست اضطراری اوپک پلاس از طریق وبینار

به گزارش وبلاگ فراگستر به نقل از خبرگزاری مهر، دهمین نشست وزیران نفت و انرژی 23 عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به صورت فوق العاده امروز برای بررسی نحوه مشارکت مکزیک در توافق کاهش تولید روزانه 10 میلیون بشکه ای و نهایی کردن آن در قالب توافقنامه همکاری، از طریق وبینار برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، توافق کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای مجموع کاهش تولید روزانه 10 میلیون بشکه ای از یکم ماه مه سال 2020 میلادی برای یک بازه زمانی اولیه به مدت دو ماه آغاز می شود و انتها این بازه 30 ژوئن امسال خواهد بود.

کشورهای تولیدکننده نفت حاضر در توافقنامه همکاری سپس برای یک بازه زمانی 6 ماهه دیگر از یکم ژوئیه تا 31 دسامبر سال 2020 روزانه 8 میلیون بشکه کاهش عرضه خواهند داشت، همچنین در بازه زمانی سوم از یکم ژانویه 2021 تا 30 آوریل 2022 به مدت 16 ماه نیز کاهش عرضه روزانه 6 میلیون بشکه می شود.

در همین حال، خط پایه و مبنای محاسبه تولید برای تولید همه کشورهای حاضر در این توافق به جز عربستان و روسیه ماه اکتبر سال 2018 میلادی خواهد بود، در حالی که مبنای محاسبه تولید برای روسیه و عربستان روزانه 11 میلیون بشکه در نظر گرفته شد.

براساس بیانیه انتهای کشورهای عضو و غیرعضو اوپک، توافق نهایی برای کاهش روزانه 10 میلیون بشکه منوط به امضای مکزیک و ملحق شدن این کشور خواهد بود.

اعضای اوپک پلاس در این توافق از دیگر تولیدکنندگان بزرگ نفت جهان خواستند در این تلاش به منظور ثبات بخشی به بازارهای جهانی نفت خام مشارکت کنند، یک روز پس از نشست فوق العاده وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس در روز پنجشنبه (21 فروردین ماه) که بیش از 10 ساعت به طول انجامید، وزیران نفت و انرژی G20 نیز روز جمعه (22 فروردین ماه) در نشستی فوق العاده از طریق وبینار شرکت کردند و در انتها بدون اشاره به رقمی خاص برای کاهش تولید، بر استفاده از همه ابزارهای سیاسی موجود برای حفظ ثبات بازار تأکید کردند.

منبع: اقتصادنیوز

به "برگزاری نشست اضطراری اوپک پلاس از طریق وبینار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست اضطراری اوپک پلاس از طریق وبینار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید