تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه جانبدارانه است

به گزارش وبلاگ فراگستر، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین امروز یکشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر در خصوص اتهام واهی محور غربی- عبری- عربی علیه دمشق در خصوص استفاده از تسلیحات شیمیائی نوشت: ارزیابی من بر پایه دانش و تجربه حرفه ای است. روسیه، حقایق و استدلال های بسیاری ارائه می کند که نشان می دهد تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی جانبدارانه و غیر حرفه ای است.

تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه جانبدارانه است

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در این خصوص ادامه داد: مخالفین ما نمی خواهند وارد بحث های حرفه ای شوند و با شعار دادن پاسخ می دهند. باید میان دبیرخانه فنی سازمان منع تسلیحات شیمیایی به عنوان یک مجموعه و بخش تحقیقاتی آن که به صور کاملی در کنترل آمریکا واقع شده است، تفاوت قائل بود.

وی در ادامه شرح داد: اینکه اعضای تیم های تحقیقاتی و حقیقت یاب اساساً بر خلاف کنوانسیون از کشورهای عضو ناتو به کار گرفته می شوند، گاه و بیگاه نیست. البته افراد حرفه ای صادقی نیز در کمیته تحقیق سازمان منع تسلیحات شیمیایی حضور دارند. سال گذشته 2 نفر از آنان موارد ساختگی در آماده سازی گزارشی پیرامون حادثه شیمیائی در شهر دومای سوریه در سال 2018 را فاش کردند. دبیرخانه (سازمان منع تسلیحات شیمیایی) نیز فوراً تلاش خود را برای ساکت کردن افشا کنندگان مذکور به کار بست.

گفتنی است در آوریل سال جاری میلادی، واحد تحقیقات ویژه سازمان منع تسلیحات شیمیایی در نخستین گزارش خود مدعی شد که دولت سوریه مسئول حملات شیمیایی است که در سال 2017، علیه روستای لطامنه انجام شد!

در این گزارش ادعا شده بود که نیروی هوایی ارتش سوریه در هفته پایانی ماه مارس سال 2017 با هواپیما و بالگرد، 3 بار روستای لطامنه در استان حماه واقع در غرب سوریه را با بمب های حاوی کلروین و گاز سارین بمباران کرده است.

این در حالی است که دولت سوریه هرگونه استفاده از تسلیحات شیمیایی را انکار و تاکید می کند این حملات صحنه سازی مخالفان وابسته به غرب با هدف بدنام کردن دمشق است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه جانبدارانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه جانبدارانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید