ترامپ: در عرض یکماه با تهران به توافق می رسم!

به گزارش وبلاگ فراگستر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای که چند روز پیش با برنامه رادیویی راش لیمبو (یکی از مجری های محافظه کار برنامه های رادیویی) داشت، علاوه بر آنکه با الفاظی رکیک درباره ایران صحبت کرد، مدعی شد که اقدامات او باعث ورشکستگی ایران شده است.

ترامپ: در عرض یکماه با تهران به توافق می رسم!

رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020، ظرف یکماه با ایران به توافق فوق العاده ای دست می یابد. وی در این باره گفت: اگر برنده شوم، ظرف یک ماه با ایران توافق فوق العاده ای خواهم کرد. آنها بدجور دلشان می خواهد من ببازم، ولی اگر برنده شوم…

ترامپ در پاسخ به این پرسش مجری برنامه که از نظر او توافق فوق العاده با ایران چه نوع توافقی است؟ گفت: [توافق بر سر] نداشتن سلاح هسته ای.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه اضافه نمود: فراموش نکنید در حوزه تروریسم چه چیزی رخ داده. ایران کشور بسیار ثروتمندی بود که اوباما 150 میلیارد دلار به علاوه 1.8 میلیارد دلار پول نقد در اختیارش قرار داد. کشور بسیار ثروتمندی بود و حالا آنها کشور بسیار فقیری شده اند.

ترامپ همچنین مدعی شد: و بزنم به تخته، سازمان های تروریستی مثل سابق نمی جنگند. می دانی چرا؟ چون پول ندارند، چون ایران ورشکست شده. ایران به خاطر من، به خاطر تحریم ها و مسائل دیگر ورشکست شده است.

رئیس جمهور آمریکا با تکرار تهدیدهای واهی خود علیه ایران ادعا کرد که در صورت هرگونه اقدام تهران علیه این کشور، آمریکا پاسخ 1000 برابری خواهد داد.

او گفت: آنها [ایرانی ها] می دانند اگر کاری علیه ما انجام دهند بهای آن را با یک مشکل 1000 برابری خواهند داد. آنها با تفاوت 1000 برابری روبه رو خواهند شد، چون می دانند ما چیزهایی داریم که قبلاً هرگز نداشتیم. اوضاعمان هیچ وقت مثل الان نبود و ایران این را می داند.

ترامپ در این مصاحبه با تکرار ادعاهای قلدرمآبانه خود گفت: ایران این را می داند و به آن اخطار شده است. اگر شما [ایران] دور و بر ما بگردید، اگر کار بدی علیه ما انجام دهید، ما با شما کاری می کنیم که هرگز سابقه نداشته است… ولی در اینجا یک مسئله وجود دارد: آنها دیگر ثروتمند نیستند و دیگر به حماس و سایر گروه هایی که این مسائل را ایجاد کرده اند میلیونها دلار پول نمی دهند.

گفتنی است که توافق هسته ای منعقده میان ایران و گروه 1+5 در سال 2015 مقرر می کند که در ازای کاهش فعالیت هسته ای ایران و افزایش نظارتهای بازرسان آژانس انرژی اتمی از تأسیسات هسته ای ایران، تمام تحریم های هسته ای قید شده در برجام لغو شود؛ اما با راهیابی دونالد ترامپ به کاخ سفید و خروج یکجانبه آمریکا از برجام، واشنگتن کارزار اعمال فشار حداکثری علیه تهران را با ابزار برقراری تحریم های لغو شده و وضع تحریم های جدید علیه ایران و با هدف کشاندن مقامات تهران به پای میز مذاکره برای امضای توافقی جدید و مورد پسند واشنگتن آغاز کرد که تا به امروز نتیجه ملموسی بجز انزوای بیشتر دولت آمریکا در عرصه جهانی درپی نداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ: در عرض یکماه با تهران به توافق می رسم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: در عرض یکماه با تهران به توافق می رسم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید