تهدید ماکرون به بستن مرز فرانسه-انگلیس

به گزارش وبلاگ فراگستر، طبق گزارش رسانه فرانسوی، رئیس جمهور این کشور تهدید کرده است در صورتی که نخست وزیر انگلیس اقداماتی را برای جلوگیری از شیوع کرونا در پیش نگیرد، مرزهای مشترک دو کشور را خواهد بست.

تهدید ماکرون به بستن مرز فرانسه-انگلیس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فراگستر، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در پیامی تهدید آمیز هشدار داد در صورتی که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس اقدامات سختگیرانه ای را برای مقابله با شیوع کرونا در پیش نگیرد، مرزهای فرانسه را به روی انگلیس خواهد بست.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، علیرغم آنکه کشورهای اروپایی به منظور جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کووید-19، چندین هفته است که محدودیت هایی را وضع کرده اند، انگلیس در این خصوص بسیار کند عمل کرده است.

بوریس جانسون بعدازظهر جمعه هفته گذشته، به رستوران ها، باشگاه های شبانه، سالن های تئاتر، سینماها و باشگاههای ورزشی انگلیس دستور داد تا به منظور کند کردن فرایند شیوع کرونا، فعالیت خود را تعطیل کنند.

روزنامه فرانسوی لیبراسیون به نقل از منابعی در دفتر کاخ الیزه (دفتر رئیس جمهور فرانسه) گزارش کرد که این تصمیم جانسون بعد از آن اجرا شده که ماکرون صبح جمعه هفته گذشته به وی اولتیماتوم داد که در صورتی که محدودیت های بیشتری برای جلوگیری از شیوع کرونا وضع نکند، مرزهای فرانسه را به روی بریتانیا خواهد بست و مانع از ورود مسافران از انگلیس خواهد شد.

در این گزارش به نقل از یکی از مقامات کاخ الیزه آمده است: ما (دولت فرانسه) مجبور شدیم به صراحت وی (بوریس جانسون) را تهدید کنیم تا مجبور شود تکانی به خود بدهد.

دفتر ماکرون حاضر نشد به درخواست رویترز برای اظهارنظر درباره این خبر واکنش دهد و دفتر جانسون نیز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

دولت انگلیس گفته است که اقدامات جدید برای مقابله با کرونا به توصیه مشاوران ارشد جانسون اجرا شده است تا از شیوع کرونا جلوگیری کنند.

بنا بر گزارش ها، تا به صبح امروز یکشنبه ابتلای 5018 نفر و جان باختن 233 تن از شهفرایندان انگلیس به ویروس کرونا تایید شده است.

ماکرون دوشنبه هفته گذشته در پی تشدید شیوع کرونا، محدودیت های شدیدی روی رفت وآمد مردم فرانسه وضع کرد و رستوران ها، باشگاههای شبانه و مدارس در سراسر این کشور تعطیل و از مردم درخواست شد به جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند.

طبق آخرین آمار منتشر شده تا روز گذشته (شنبه)، در مجموع 14 هزار و 459 نفر در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 562 نفر نیز در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند.

تونل 52 کیلومتری کانال مانش که بندر پادوکاله فرانسه را به شهرک فوکستون انگلستان متصل می کند در زیر کف دریا حفر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تهدید ماکرون به بستن مرز فرانسه-انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید ماکرون به بستن مرز فرانسه-انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید