جزییات همکاری صندوق بازنشستگی کشوری با بنیاد رودکی

به گزارش وبلاگ فراگستر، تفاهم نامه بین صندوق بازنشستگی کشوری و بنیاد فرهنگی هنری رودکی با موضوع همکاری و مشارکت در فعالیت های فرهنگی، هنری، تبلیغاتی و ظرفیت های ابنیه فرهنگی به امضا رسید.

جزییات همکاری صندوق بازنشستگی کشوری با بنیاد رودکی

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ فراگستر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، تفاهم نامه همکاری بنیاد رودکی و صندوق بازنشستگی کشوری با موضوع همکاری و مشارکت در فعالیت های فرهنگی، هنری و تبلیغاتی و استفاده از ظرفیت های مجموعه های فرهنگی 2 طرف به امضا رسید.

این تفاهم نامه با حضور سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر هیات امنا، لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو هیات امنا و مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و همچنین اکبر افتخاری مدیرعامل و محمود مرتضایی فرد مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری به امضای 2 طرف رسید.

تفاهم نامه همکاری مشترک بین صندوق بازنشستگی کشوری و بنیاد فرهنگی هنری رودکی با موضوع همکاری و مشارکت در فعالیت های فرهنگی، هنری، تبلیغاتی و ظرفیت های ابنیه فرهنگی برای مدت سه سال منعقد شده است.

مشارکت در بهره برداری از فضا های خانه های امید در سراسر کشور برای حضور پیشکسوتان هنرمند و اجرای برنامه های هنری، مشارکت در ارائه خدمات ارکستر های ملی و سمفونیک برای اجرا های هنری در تهران و شهرستان ها با برنامه ریزی و فراهم کردن امکانات لازم از سوی صندوق بازنشستگی، مشارکت در بهره مندی از امکانات موجود بنیاد رودکی مانند بازدید از مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی و بهره برداری از تالار های این بنیاد جهت برگزاری همایش ها از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهم نامه زمینه برگزاری دوره های آموزشی هنری و نمایش های ویژه برای بازنشستگان و خانواده های ایشان و سایر ذی نفعان صندوق بازنشستگی، مشارکت در راه اندازی ارکستر و گروه های هنری هنرمندان بازنشسته، مشارکت در طراحی و برگزاری جشنواره ها، کارگاه ها و رویداد هایی مختص بازنشستگان و ارایه بسته های فرهنگی به ایشان، همچنین مشارکت در بهره برداری از فضا های تبلیغاتی فراهم شده است.

خانه های امید مجموعه هایی برای جلوگیری از مهاجرت به پایتخت

در حاشیه امضای این تفاهم نامه، سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه امضای این تفاهم نامه با اشاره به تغییر شیوه آموزش هنری استفاده از صاحب کسوتان یا بازنشستگان را یاری بزرگی به انتقال شیوه های آموزشی دانست. به هر حال هنرمندان ما سرمایه ارزشمندی هستند که زمینه استفاده از این سرمایه در حوزه آموزش و انتقال تجربه باید به بهترین شیوه فراهم گردد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت خانه های امید صندوق بازنشستگی کشوری به مهاجرت هنرمندان به تهران اشاره نمود و اضافه کرد: خانه های امید می توانند این امکان را فرهم نمایند که هنرمندان پیشکسوت ما در شهر های زادگاه به انتقال تجربه به نسل های بعدی بپردازند و این می تواند پیوند های عاطفی را بین نسل های مختلف ایجاد کند تا خانه امید واقعاً خانه امید گردد.

لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم ضمن قدردانی از صندوق بازنشستگی کشوری و بنیاد فرهنگی رودکی برای توجه به ارتقای فرهنگ و هنر در میان پیشکسوتان و بزرگان جامعه گفت: صندلی پیشکسوتان در ارتقای فرهنگ و هنر ایران و همچنین آموزش و انتقال دانش و تجربه به نسل جوان برکسی پوشیده نیست و استفاده از این ظرفیت ها کاری بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

بازنشستگان در فرهنگ و هنر نقش آفرینی می نمایند

اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری هم با بیان اینکه ابعاد مختلف زندگی بازنشستگان باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: در کنار بُعد مهم مالی که نمی بایست از آن چشم پوشی گردد، ابعاد دیگری از زندگی بازنشستگان هم باید مورد توجه قرار گیرد که یکی از آن ابعاد مهم، بُعد فرهنگی است.

افتخاری، با بیان این مطلب که این صندوق ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان را جزو اولویت های خود قرار داده است، گفت: برای تحقق این منظور در حوزه فرهنگی، یکی از ظرفیت هایی که وجود دارد، همکاری با مجموعه فرهنگی هنری بنیاد رودکی است؛ بنابراین هدف صندوق توجه به احتیاج های فرهنگی بازنشستگان و کوشش برای نقش آفرینی بیشتر این عزیزان در حوزه های مختلف به ویژه حوزه فرهنگ و هنر است و می توان ظرفیت های موجود را با هم افزایی برای بازنشستگان فراهم کرد.

آمادگی بنیاد رودکی برای همکاری با صندوق بازنشستگی کشوری

محمد مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی نیز با اشاره به ظرفیت های مناسب این بنیاد و معرفی بخش های مختلف مجموعه از جمله تالار وحدت و برج آزادی، گفت: همکاری مشترک بین بازنشستگان هنرمندان و سایر بازنشستگان کشوری می تواند به انتقال تجربه این عزیزان یاری کند؛ از سوی دیگر، ظرفیت خانه های امید که دراستان های مختلف کشور وجود دارند، امکان مناسبی برای حضور پیشکسوتان هنری در این مراکز است و حضور هنرمندان در این فضا ها دلگرم نماینده است.

افضلی با تاکید بر اقدام و عملیاتی کردن برنامه ها اضافه کرد: بنیاد رودکی این آمادگی را دارد که با پشتیبانی صندوق بازنشستگی کشوری و با برنامه ریزی مناسب، خدمات مختلفی را در مراکز فرهنگی تحت نظر بنیاد از جمله مرکز آموزش هنری خود و همین طور فضا های در اختیار صندوق بازنشستگی ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزییات همکاری صندوق بازنشستگی کشوری با بنیاد رودکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات همکاری صندوق بازنشستگی کشوری با بنیاد رودکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید