حق اشتراک تلفن ثابت 4 برابر شد

به گزارش وبلاگ فراگستر، تعرفه خدمات مخابراتی در تمام بخش ها، اعم از صوت و دیتا از سال 84 تا به امروز، به مدت 15 سال افزایش نیافته بود و رقم یکسانی را طی این سالها برای مشترکین به همراه داشت. عصر دیروز در مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران برگزار گردید و در آن تعرفه خدماتی جدیدی از جمله تغییرات حق اشتراک مشترکین تلفن ثابت تصویب شد که به موجب آن حق اشتراک ماهانه در کلان شهرها ماهانه 5000 تومان و در شهر تهران ماهانه، 8000 تومان محاسبه خواهد شد.

حق اشتراک تلفن ثابت 4 برابر شد

در این مجمع حق اشتراک تلفن ثابت در شهرها ماهانه ،2000 تومان، در مراکز شهرستان ها، ماهانه 2500 تومان؛ در مراکز استان ها به استثناء کلان شهرها، ماهانه 4000 تومان، در کلان شهرها ماهانه 5000 تومان و در شهر تهران، ماهانه 8000 تومان، معین و مصوب شد. تا پیش از این مخابرات برای حق اشتراک ماهیانه بابت هر خط تلفن ثابت، از مشترکان در روستاها 100 تومان، در شهرها ماهانه 750 تومان، در شهرستان ها 1000 تومان، در مراکز استان ها غیر از کلانشهرها 1200 تومان، در کلانشهرها 1500 تومان و در تهران 2000 تومان دریافت می کرد.

محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، با تاکید بر توجه ویژه این شرکت به منظور توسعه روز افزون شبکه زیرساختی مخابرات، اعلام نموده مبلغ حق اشتراک تصویب شده در مجمع فوق العاده مخابرات، کاملا منطبق با مواد اساسنامه شرکت مخابرات ایران و کمیسیون تنظیم مقررات بوده و صرف هزینه پروژه های توسعه شبکه مخابرات کشور می گردد:

هزینه خالص نگهداری هر خط به جز هزینه های جانبی، حدودا ماهانه 7 هزار و 500 تومان است که مبلغ حق اشتراک به صورت میانگین، بخش کوچکی از این هزینه در حدود 3 هزار و 600 تومان را پوشش می دهد. این در حالی ست که از ابتدای سال 98، آبونمان، راندآپ و حداقل کارکرد قبوض صادره مشتریان، با تصمیم مراجع ذیربط به صورت کامل حذف شده است.

بیدخام ضمن تاکید بر اینکه این هزینه ها می تواند کمکی به توسعه مخابرات ایران باشد در گفتگوی رسانه ای خود با وبلاگ فراگستر درباره فعالیت های آینده مخابرات چنین گفته است: لزوم توسعه شبکه و جایگزینی تجهیزات جدید به جهت ضرورت تغییر تکنولوژی، افزایش قابل توجه هزینه های ناشی از اقلام رفاهی کارکنان و بازنشستگان، از جمله مهم ترین اولویت های شرکت مخابرات ایران است.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "حق اشتراک تلفن ثابت 4 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق اشتراک تلفن ثابت 4 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید