خبرنگاران آب شهرهای آذربایجان غربی روزانه بیش از هزار بار آزمایش می گردد

به گزارش وبلاگ فراگستر، ارومیه- خبرنگاران- مدیر کنترل کیفیت و نظارت بر بهداشت شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: آب شهرهای این استان روزانه به طور متوسط یک هزار و 95 بار از نظر کیفی آزمایش می گردد که نتایج همه آنها نشان دهنده مطلوبیت مناسب این آب مصرفی است.

خبرنگاران آب شهرهای آذربایجان غربی روزانه بیش از هزار بار آزمایش می گردد

سهراب طالبی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ فراگستر اضافه نمود: آب و فاضلاب شهری استان توجه جدی به تامین آب سالم و دفع بهداشتی فاضلاب شهری دارد و سالانه 400 هزار آزمون کیفی آب در استان انجام می گردد.

وی افزود: آب شرب شهرهای آذربایجان غربی به صورت مستمر و براساس استانداردهای ملی ایران و با استفاده از آزمایشگاه های مجهز روزانه کنترل می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به نتایج آزمایش های فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژی که روزانه از تمام منابع تامین آب مخازن و شبکه توزیع از محل فراوری تا نقطه مصرف انجام می گردد، کیفیت آب شرب شهرهای آذربایجان غربی مطابق با استاندارد ملی ایران و استانداردهای جهانی است.

مدیر کنترل کیفیت و نظارت بر بهداشت شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با اشاره به اینکه کیفیت از مولفه های مهم موردنظر این شرکت در امر خدمات رسانی است، گفت: آب شرب توزیعی در شهرهای مختلف استان از باکیفیت ترین نمونه ها در کشور به شمار می رود.

افزود: 17 واحد آزمایشگاهی شرکت آب و فاضلاب شهری کیفیت آب را از منابع تامین تا نقطه مصرف به طور مستمر تحت کنترل داشته و در زمینه های شیمیایی، فیزیکی و میکروبیولوژی آزمایش انجام می دهند.

طالبی گفت: درصد مطلوبیت آب شرب شهرهای استان بالاتر از استانداردهای ملی و نزدیک به 99.98 درصد است.

وی افزود: علاوه بر نمونه برداری های اجرا شده توسط کارشناسان آزمایشگاه ها در سطح گسترده، سامانه سنجش لحظه ای Online به صورت اتوماتیک نسبت به کنترل کیفیت آب خروجی مخازن و تصفیه خانه ها به صورت شبانه روزی و مستمر اقدام می نماید.

وی ادامه داد: وجود آب سالم و مدیریت کنترل آلودگی آب 2 عامل معین کننده در حفظ محیط زیست بوده و با پیدایش شهر و شهرنشینی مساله تامین آب سالم و بهداشتی و دفع و تصفیه فضولات شهری به عنوان مشخصه ای مهم برای سنجش پیشرفت جوامع بشری مطرح بوده است.

طالبی افزود: آب مصرفی مردم شهرهای استان به وسیله 196 حلقه چاه، 10 واحد تصفیه خانه و 11 چشمه با بهره گیری از امکانات روز جهانی تامین می گردد.

مدیر کنترل کیفیت و نظارت بر بهداشت شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: 13 تصفیه خانه آب شرب، 95 دستگاه کلر زن مایع و دستی و چهار دستگاه کلرزن گازی در شهرهای مختلف استان فعال است.

وی اعلام کرد: هم اکنون 2 میلیون و 214 هزار و 517 نفر مشترک آب شهری استان هستند و در تمام شهرهای آذربایجان غربی تاسیسات آبرسانی وجود دارد و انشعاب آب نیز برای تمام مشترکان این شهرها واگذار شده است.

توجه به کیفیت، بهداشت و سلامت آب آشامیدنی شهروندان به عنوان یکی از اهداف شرکت آب و فاضلاب بوده و در این زمینه نیز استفاده از تکنولوژی های جدید برای کاهش هزینه های تمام شده و کاهش میزان هدر رفت آب در شبکه ها امری لازم و لازم است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آب شهرهای آذربایجان غربی روزانه بیش از هزار بار آزمایش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آب شهرهای آذربایجان غربی روزانه بیش از هزار بار آزمایش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید