درخواست بعیدی نژاد برای پیوستن مردم انگلیس به یک پویش اینترنتی

به گزارش وبلاگ فراگستر، سفیر کشورمان در لندن از مردم انگلیس خواست که به پویش امضا برای برطرف تحریم ها بپیوندند.

درخواست بعیدی نژاد برای پیوستن مردم انگلیس به یک پویش اینترنتی

به گزارش خبرگزاری وبلاگ فراگستر، حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در انگلیس، با قرار دادن سایت پیتیشن petition(سایتی برای دادخواست از مجلس بریتانیا) در صفحه توئیتر خود نوشت: تا امروز 12 هزار و 824 نفر از مردم انگلیس، دادخواست خطاب به دولت آمریکا برای تعلیق تحریمهای علیه ایران در دوره مقابله با کرونا را امضا نموده اند.

بر اساس قانون، دولت انگلیس ضروری است پاسخ خود را به درخواستهای با امضای بیشتر از ده هزار نفر اعلام نماید.

حمید بعیدی نژاد همچنین در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امیدواریم دولت انگلیس در راستای حمایت از خواسته های به حق مردم دنیا و برای تقویت توان لجستیک و اقتصادی ایران جهت مقابله با بحران ویروس کرونا، اعلام نماید که تحریمهای آمریکا را رعایت نخواهد نمود و توان سیاسی ودیپلماتیک خود را برای لغو این تحریمها بکار گیرد.

طومار درخواست از آمریکا برای لغو فوری تحریم ها که سد راه مقابله با بیماری کرونا در ایران شده است از مرز یک هزار امضاء گذشت و به این ترتیب دولت انگلیس موظف است به این درخواست پاسخ دهد.

امضاء کنندگان در این طومار که در تارنمای مجلس انگلیس منتشر شده تاکید نموده اند که لغو تحریم های ضد ایران در این شرایط اقدامی انسانی به شمار می رود.

براساس آخرین آمار منتشر شده تا زمان مخابره این خبر 12 هزار و 854 نفر تومار یاد شده را امضاء کرد و آمار آن به سرعت رو به افزایش است.

طبق رویه های سیاسی، اگر شمار امضاهای یک طومار از 10 هزار نفر بیشتر گردد دولت انگلیس باید به آن پاسخ گوید و اگر از 100 هزار نفر فراتر برود، درخواست مطرح شده در نشست مجلس عوام به بحث گذاشته خواهد شد.

وزارت تجارت آمریکا همزمان با گسترش شیوع کرونا در دنیا و ایران 24 فرد حقیقی و حقوقی از جمله مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران را به بهانه آنچه همکاری در فعالیت هسته ای ایران و پاکستان خوانده است، در فهرست اشخاص تحریم شده قرار داد.

این وزارت خانه تاکید نموده است هرگونه تعامل با این افراد به مجوزهای اضافی تری احتیاج دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس در مخالفت ضمنی با تحریم های آمریکا تاکید نمود که لندن به حمایت از کوشش های دنیای برای مبارزه با کرونا در ایران و سراسر دنیا ادامه می دهد.

این سخنگو که طبق رویه های مرسوم سیاسی در انگلیس خواست نامش فاش نگردد، پنجشنبه گذشته (29 اسفند 1398) در پاسخ به سوال مکتوب خبرنگار ایرنا اضافه نمود: ما به حمایت از کوشش های دنیای برای مقابله با شیوع کوید19 هم در ایران و هم در سراسر دنیا ادامه می دهیم.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز 27 هزار و 17 نفر در ایران به کرونا مبتلا شده و 2 هزار و 77 نفر جان خود را از دست داده اند.

بعیدی نژاد پیش از این نیز خبر داده بود که مجلس انگلیس با ثبت این دادخواست ، از دولت آمریکا تقاضا نموده است که فوراً تحریمهای خود علیه ایران را در دوره بیماری کورونا لغو نماید.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست بعیدی نژاد برای پیوستن مردم انگلیس به یک پویش اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست بعیدی نژاد برای پیوستن مردم انگلیس به یک پویش اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید