رئیس جمهور به بهارستان نمی رود

به گزارش وبلاگ فراگستر، معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: به دلیل موافقت نکردن ستاد ملی مقابله با کرونا، رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت در مجلس حضور نمی یابد و آقای جهانگیری فردا در مجلس حضور می یابد.

رئیس جمهور به بهارستان نمی رود

به گزارش وبلاگ فراگستر، حسینعلی امیری درباره حضور رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: آقای رئیس جمهور تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است. ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت که ما صلاح نمی دانیم رئیس جمهور فردا(سه شنبه، 8 مهر) در جلسه رای اعتماد در مجلس حضور یابد. لذا به دنبال عدم موافقت ستاد، رئیس جمهور برای معرفی علیرضا رزم حسینی فردا در مجلس حضور نمی یابد اما اسحاق جهانگیری، معاون اول وی در این جلسه حضور می یابد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در واکنش به اظهارات یکی از اعضای هیات رییسه مجلس مبنی بر مخالفت مجلس با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد، گفت: ما درخواستی برای حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس به مجلس نداده ایم. چند روز پیش من به آقای قالیباف گفتم که حضور آقای رئیس جمهور در جلسه روز سه شنبه مجلس، تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است؛ اگر اجازه دادند، آقای روحانی حضور پیدا می نماید اگر نه؛ آقای جهانگیری می آیند.

امیری اظهار داشت: با توجه به ماده 204 قانون آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر این که رئیس جمهور می تواند پاسخ مخالفان وزیر پیشنهادی را به شخص دیگری بسپارد، من از رئیس مجلس درخواست کردم که اگر رئیس جمهور نیامد، شما اجازه دهید که آقای جهانگیری مانند جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به اظهارات مخالفان پاسخ دهد.

وی توضیح داد: در زمان معرفی خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی نیز، آقای رئیس جمهور به دلیل موافقت نکردن ستاد ملی مقابله با کرونا، به جلسه رأی اعتماد نیامد. اما آقای جهانگیری بر اساس همین ظرفیت قانونی آیین نامه داخلی مجلس به ابهامات و اظهارات مخالفان پاسخ داد. لذا ما نیز از آقای قالیباف درخواست کردیم از این ظرفیت استفاده گردد.

وی اضافه کرد: رئیس مجلس گفت که این موضوع را در هیأت رئیسه مطرح می نماید. بعد از ظهر امروز(دوشنبه، 7 مهر) هم بابک نگاهداری، رئیس مرکز حوزه ریاست مجلس با من تماس گرفت و گفت این موضوع در هیأت رئیسه مطرح شد و مورد موافقت قرار نگرفت.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: فردا آقای جهانگیری در جلسه رای اعتماد حضور می یابد ولی سخنرانی نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رئیس جمهور به بهارستان نمی رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور به بهارستان نمی رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید