رکورد سرعت اینترنت جهان شکسته شد

به گزارش وبلاگ فراگستر، اینترنت فیبر نوری سرعت مناسبی در اختیار کاربران قرار می دهد و افراد می توانند به راحتی از آن برای وبگردی، استریم ویدیو و همچنین اجرای بازی های آنلاین استفاده کنند، اما برخی شرکت ها به اینترنت با سرعت بالاتر نیاز دارند و حالا محققان توانسته اند در استرالیا به اینترنت با سرعت 44.2 ترابیت بر ثانیه دست پیدا کنند.

رکورد سرعت اینترنت جهان شکسته شد

سرعت 44.2 ترابیت بر ثانیه بسیار بالاتر از میانگین سرعت اینترنت خانگی در بسیاری از کشورهای قدرتمند جهان مانند ایالات متحده آمریکا است. در این کشور میانگین سرعت اینترنت فیبر نوری به 50.2 مگابیت بر ثانیه می رسد.

تیم توسعه دهنده این ارتباط که محققان دانشگاه های موناش، سویین برن و RMIT آن را تشکیل می دهند، از یک دستگاه نوری با نام Microcomb استفاده کردند. این دستگاه جایگزین تجهیزات مدرن کنونی در صنعت اینترنت شده و می تواند خطوط فرکانسی بسیار تیز و برابر در تراشه های میکروفوتونیک بسیار کوچک ایجاد کند.

این فناوری تخصصی با خطوط فیبر نوری کنونی سازگار است که نشان می دهد مردم برای دستیابی به سرعت بالا نیازی به تغییرات گسترده در تجهیزات خود ندارند. محقق دانشگاه موناش، بیل کورکران در این زمینه اعلام کرده:

آنچه تحقیقات ما نشان می دهد، توانایی کابل های فیبر نوری است که هم اکنون در زمین قرار گرفته اند. این کابل ها ستون فقرات شبکه های ارتباطی کنونی و در آینده هستند.

در حالی که شاید بسیاری از ما نیازی به اینترنت با سرعت 44.2 ترابیت بر ثانیه نداشته باشیم، شرکت ها می توانند با استفاده از سرعت بالای اینترنت به سراغ فناوری های مدرن تر مانند اینترنت اشیاء و محاسبات ابری بروند. علاوه بر این، محتوای وب غنی تر می شود و بسیاری از صنایع آنلاین خواهند شد.

با توجه به این موضوع که انجام تحقیقات و دستیابی به فناوری های جدید معمولا باعث استفاده تجاری از آن ها می شود، احتمالا در آینده نه چندان دور اینترنت با سرعت ترابیت بر ثانیه در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "رکورد سرعت اینترنت جهان شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد سرعت اینترنت جهان شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید