ساخت دستگاه ازنایزر برای ضد عفونی کردن توسط محققان ایرانی

به گزارش وبلاگ فراگستر، محققان در یک شرکت دانش بنیان در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیروز به فراوری دستگاه ازنایزر شده که برای ضد عفونی کردن اماکن مختلف به کار می رود.

ساخت دستگاه ازنایزر برای ضد عفونی کردن توسط محققان ایرانی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ فراگستر به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شرکت دانش بنیان شاره فراز پایدار مستقر در برج علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تحت مدیریت فریبرز رشیدی با سابقه 10 ساله در حوزه فناوری های مبتنی بر پلاسما در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی و HSE هم اکنون با توجه به شرایط کنونی کشور و اهمیت ضد عفونی کردن نقاط پرخطر، توان خود را در عرضه انواع ازنایزر و دستگاهای ضد عفونی کننده متمرکز نموده است تا بتواند رسالت خود را در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت هموطنان ایفا نماید.

ازن به عنوان یک اکسید کننده قوی توانایی از بین بردن میکروارگانیسم هایی مانند انواع باکتری، قارچ و ویروس را دارد.

شرکت شاره فراز پایدار در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا توانایی ارایه انواع ازنایزر برای ضدعفونی هوا، ازنایزر برای فراوری آب ازنیت، محفظه استریل، تونل (یا کابین) استریل و سنسورهای نمایش غلظت ازن را دارست.

ازنایزرهای ضدعفونی هوا برای ضد عفونی بیمارستان ها، ادارات، اتاق جلسات و کنفرانس، مجلس، بانک ها، هوای منزل یا محل کار، هتل ها، اماکن عمومی، قطار و پایانه های مسافربری مناسب است.

از دیگر محصولات این شرکت ازنایزر فراوری آب ازنیت است که این امکان را برای مصرف کننده فراهم می آورد که همواره از وجود مخزن ذخیره از آب ازنیت با قابلیت ضدعفونی کنندگی بالا اطمینان خاطر داشته باشد.

امکان ضدعفونی مواردی مانند سطوح، تجهیزات، منسوجات، مواد غذایی و جامعه انسانی را با اسپری آب ازنیت می توان فراهم آورد. محفظه استریل می تواند جایگزین اتوکلاوهای بیمارستانی باشد و در راستای استریل ماسک های پزشکی، البسه و وسایل آزمایشگاهی و پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین جهت مصارف خانگی می توان البسه، مواد غذایی، میوه و سبزیجات و هر مورد مشکوک به آلودگی را در این محفظه قرار داد که پس از مدت زمان قید شده در دستورالعمل دستگاه محتویات محفظه ضد عفونی می شود.

تونل و کابین های ضدعفونی با پاشش آب ازنیت توانایی ضدعفونی کالا و جامعه انسانی در گیت های ورودی مراکز درمانی، ادارات، وزارتخانه ها، کارخانه ها، هتل ها، زندان ها و مجتمع های مسکونی را دارند.

مزایای ضد عفونی با ازن

دستگاه ازنایزر عموما به صورت پرتابل و با وزن کم است که بدون نیازمندی به مواد شیمیایی، از اکسیژن موجود در هوای پیرامون، گاز ازن را به صورت آنسایت فراوری می نماید. در مقایسه با ضدعفونی کننده های رایج که با پاشش روی سطوح باقی می مانند و اثرات خوردگی و هدر رفت سرمایه را در بلند مدت موجب می شوند ازن روی سطوح ذخیره نمی شود.

با توجه به زمان نیمه عمر پایین ازن، این مولکول پس از مدت کوتاهی دوباره تبدیل به اکسیژن می شود و هیچ گونه اثرات جانبی پس از ضدعفونی را ندارد. همچنین عدم تاثیر مخرب و ایجاد لک روی سطوح و البسه از دیگر مزایای ضدعفونی با ازن است.

سهولت استفاده از ازنایزر و پوشش کامل تمامی نواحی، ریسک خطای نیروی انسانی را درانجام عملیات ضد عفونی به حداقل رسانیده و اثربخشی عملیات ضد عفونی را تضمین می نماید. در واقع گاز ازن می تواند به تمامی سطوح، منافذ، ترک ها، فیلترهای تهویه و غیره برسد و آنها را ضد عفونی کند. قدرت اکسایش بالا، سرعت بالای ضدعفونی و یکنواختی ضدعفونی از دیگر مزایای استفاده از ازن است.

پروتکل ضد عفونی با استفاده از ازن

تضمین عملیات ضدعفونی ایمن با استفاده از هریک از فناوری های مرتبط با ازن نیازمند به رعایت پروتکل استاندارد خاص به استفاده از هر دستگاه است که توسط این شرکت تدوین و به مصرف کننده آموزش داده می شود.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "ساخت دستگاه ازنایزر برای ضد عفونی کردن توسط محققان ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت دستگاه ازنایزر برای ضد عفونی کردن توسط محققان ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید