سازمان ملل خواهان تشکیل فوری دولت در عراق شد

به گزارش وبلاگ فراگستر، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق خواهان تشکیل هرچه زودتر کابینه دولت در این کشور شد و هشدار داد که عراق زمان زیادی ندارد.

سازمان ملل خواهان تشکیل فوری دولت در عراق شد

به گزارش خبرگزاری مهر، جنین هنیس پلاسخارت، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق خواهان تشکیل هرچه زودتر کابینه دولت در این کشور شد.

در این ارتباط پلاسخارت در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به تحولات عراق گفت: تداوم بحران های متعدد و مختلف عراق را به سمت نامعلومی به پیش می برد.

نماینده سازمان ملل در ادامه با تاکید بر تشکیل فوری دولت در عراق گفت: تشکیل فوری دولت با حمایت فراگیر در عراق یک احتیاج حیاتی است.

پلاسخارت همچنین اضافه نمود: مصالحه سیاسی نشانه بلوغ سیاسی است و باعث انعطاف پذیری خواهد شد.

این نماینده سازمان ملل همچنین در ادامه به سیاستمداران عراقی هشدار داده و گفته است: محبت آمیز به سیاستمداران یادآوری می کنم که عراق زمانی برای تلف کردن ندارد.

این اظهارات دیپلمات سازمان ملل در شرایطی مطرح شده که در حال حاضر در عراق، مصطفی الکاظمی مأمور تشکیل کابینه شده و در حال رایزنی با گروه های سیاسی جهت جلب رأی اعتماد برای شروع به کار کابینه است.

الکاظمی سومین نامزدی انتخاب شده برای تشکیل کابینه در عراق از زمان استعفای عادل عبدالمهدی از مقام نخست وزیری در سال گذشته است.

منبع: عصر ایران

به "سازمان ملل خواهان تشکیل فوری دولت در عراق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواهان تشکیل فوری دولت در عراق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید