سرقت از فروشندگان وسایل دست دوم در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ فراگستر، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارقی که 7 مرتبه از فروشندگان وسایل دست دوم در فضای مجازی سرقت کرده بود، خبر داد.

سرقت از فروشندگان وسایل دست دوم در فضای مجازی

به گزارش ، سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان گفت: خانمی جوانی به کلانتری 128 تهران نو مراجعه و ماموران کلانتری را در جریان سرقت خودروی پژو 206 است قرار می دهد که پس از ثبت گزارش اولیه پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه 15 تهران برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت: شاکی پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت، چهارم خرداد ماه خودرو پژو 206 ام برای فروش در فضای مجازی آگهی کردم و که شخصی به نام مجید تماس گرفته و پس از مصاحبه برای بازدید خودرو قرار گذاشتیم. مجید ساعت 9 شب با یک دستگاه خودروی پراید به آدرس من مراجعه و پس از بازدید به بهانه تست کردن خودرو را روشن و متواری شد و خودرو پراید خود را در محل رها کرد.

کارآگاه کنجوریان بیان داشت: با استعلام شماره پلاک خودرو پراید مشخص شد مالک خودرو رضا نام دارد که با هماهنگی مرجع قضائی رضا به پایگاه ششم احضار و اعلام نمود، حدود یک سال پیش خودرواش را به شخصی به نام سعید ساکن پرندک فروخته است.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه با شناسایی مجید و مخفیگاه وی در پرندک چندین مرتبه از وی برای حضور در پایگاه ششم دعوت شد، اضافه نمود:، ولی وی حاضر به مراجعه به پلیس آگاهی نداشت که پس از هماهنگی قضائی و اخذ نیابت قضائی تیمی از کارآگاهان به شهرستان پرندک اعزام و سعید را در مخفیگاهش دعوت و به پلیس آگاهی انتقال دادند.

وی توضیح داد: سعید پس از انتقال به پلیس آگاهی اظهار کرد، حدود 2 ماه پیش برای استعمال مواد مخدر به پارکی در نزدیکی محل سکونتم رفتم و در آنجا با شخصی به نام مجید آشنا شدم که پس از استعمال مواد مخدر خودرو را به صورت امانت از من گرفته و از تحویل دادن خودرو تا به امروز خودداری کرده است.

این مقام پلیس درادامه بیان نمود: در ادامه تحقیقات پلیسی محل سکونت مجید در شهرستان رباط کریم شناسایی و با اخذ نیابت قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر و در آن کن خودرو پژو 206 سرقتی متعلق به شاکی کشف شد.

وی گفت: با انتقال مجید به پلیس آگاهی وی به 7 فقره سرقت به همین شیوه از فروشندگان کالا در فضای مجازی اعتراف و اظهار کرد، اموال سرقتی را به مالخری فروخته است.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در انتها با بیان اینکه مالخر اموال سرقتی در گام بعدی از تحقیقات پلیسی دستگیر شد، گفت: در بازرسی از مخفی گاه وی تعدادی از اموال سرقتی شامل 6 دستگاه تلویزیون ال ای دی، 5 دستگاه پلی استیشن و لوازم ومتعلقات کشف و با دستور قضائی اموال کشف شده تحویل مال باختگان شد و هر دو متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سرقت از فروشندگان وسایل دست دوم در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت از فروشندگان وسایل دست دوم در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید