طرح مجلس برای تعویق کنکور یکشنبه مطرح می گردد، احضار غلامی در صورت عدم رعایت پروتکل های کنکور دکتری

به گزارش وبلاگ فراگستر، مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کارشناسی ارشد و سراسری یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می گردد.

طرح مجلس برای تعویق کنکور یکشنبه مطرح می گردد، احضار غلامی در صورت عدم رعایت پروتکل های کنکور دکتری

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ فراگستر، زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی د، گفت: با توجه به سیل مطالبات بسیار زیاد داوطلبان برای تعویق کلیه کنکور ها پیگیری هایی به وسیله وزارت علوم و وزارت بهداشت داشتیم که خروجی همه پیگیری ها این است که در کنکور ارشد و سراسری چند راه حل مدنظر باشد.

وی اضافه نمود: عمدتاً داوطلبان مطالبه تعویق کنکور را داشتند و این می تواند در دستور کار هفته آینده مجلس قرار گیرد.

*طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کارشناسی ارشد و سراسری

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر طرح دو فوریتی پیشنهادی مجلس برای تعویق کنکور ارشد و سراسری عنوان نمود: یک طرح دو فوریتی برای تعویق کنکور کارشناسی ارشد، کارشناسی و برد تخصصی پزشکی در مجلس تهیه و آماده شده است که در نظر داریم هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح گردد.

الهیان ادامه داد: طرح مذکور به عنوان یک گزینه می تواند در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

وی اضافه نمود: البته راه حل های دیگری پیشنهاد شده از جمله اینکه داوطلبان در چند روز و طی روز های متوالی آزمون بدهند از این جهت که تعداد جمعیت کمتر گردد و در یک فاصله گذاری مناسب و رعایت دقیق پروتکل ها اقدام گیرد که این هم می تواند یک گزینه باشد.

*ورود مرکز پژوهش های مجلس به موضوع تعویق کنکور

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: مقرر شده است با یاری مرکز پژوهش های مجلس و نظر تخصصی کارشناسان موضوع تعویق کنکور و پیشنهادی که آماده شده بحث و آنالیز گردد تا بر این اساس یکشنبه آینده به تصمیم برسیم.

الهیان با بیان اینکه طرح دو فوریتی پیشنهادی مجلس برای تعویق کنکور ارشد، سراسری و آزمون های تخصصی پزشکی برای یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس آماده و مطرح است، گفت: طی صحبتی که با آقای زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس داشتیم مقرر شد نظرات کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس را هم دریافت کنیم تا جوانب مختلف بحث تعویق کنکور دیده گردد و داوطلبان متضرر نشوند.

*سلامت داوطلبان برای مجلس اولویت است

وی اضافه نمود: آنچه مسلم است قطعاً برای مجلس سلامت داوطلبان و حفظ سلامتی آن ها یک اصل است و تمام تصمیماتی که گرفته می گردد مبنی بر این است که اولویت اصلی سلامت داوطلبان باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه نمود: نظر رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره برگزاری کنکور در موعد مقرر که در رسانه ها مطرح شده مورد قبول ما نیست و نگرانی جدی داوطلبان و خانواده های آن ها مدنظر ما است و ما بر این اساس تصمیم خواهیم گرفت.

الهیان در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: در خصوص آزمون دکتری نیز امروز با معاون پارلمانی وزارت علوم تماس گرفتیم و صحبت کردیم ما گزارشی از ایشان خواستیم برای اینکه نحوه برگزاری آزمون دکتری به چه نحوی خواهد بود با توجه به نگرانی های جدی داوطلبان آزمون دکتری که او اشاره نمود که وزارت علوم و سازمان سنجش عزم خود را جزم کردند که تمام پروتکل ها رعایت گردد.

وی گفت: مطالبه ما از وزارت علوم و پیغامی که برای آقای وزیر و رئیس سازمان سنجش دادیم این بود که خیلی دقیق باید پروتکل ها فردا رعایت گردد و فاصه گذاری به طوری جدی رعایت گردد که این قول را دادند که با توجه به محدود داوطلبان آزمون دکتری امکان فاصله گذاری مناسب وجود دارد و سالن هایی که در نظر گرفته شده سالن هایی است که تهویه مناسب را دارد.

*احضار وزیر علوم درصورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور دکتری

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که با توجه به تصاویر ارسالی مبنی بر عدم رعایت پروتکل های تعیین شده از سوی وزارت علوم در محل برگزاری آزمون های دکتری توضیح داد: وزیر علوم این قول را داده است که سالن هایی با تهویه مناسب و با فاصله گذاری مناسب و ماسک و مواد ضدعفونی کننده را مدنظر قرار دهند. ما این را هم اعلام کردیم در صورتی که این پروتکل ها فردا جدی گرفته نگردد قطعاً وزیر علوم مورد سؤال مجلس واقع خواهد شد و به مجلس فراخوانده خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: بنده به عنوان پزشک متخصص به داوطلبان محترم آزمون دکتری توصیه می کنم استرس، اضطراب و نگرانی نداشته باشند چرا که اضطراب و استرس و نگرانی باعث ضعف سیستم ایمنی و ابتلا به کرونا خواهد شد از این جهت با قول هایی که وزارت علوم و سازمان سنجش داده اند امیدواریم که آزمون مناسبی با رعایت کلیه پروتکل ها انجام گردد که وزیر علوم عنوان نموده مواد ضدعفونی لازم برای محل های آزمون دیده شده و کلیه سالن های محل برگزاری ضدعفونی خواهد شد.

بیش از 50 هزار نفر از داوطلبان کنکور سراسری، ارشد و دکتری با ایجاد کمپینی با عنوان لزوم طرح دو فوریتی مجلس برای تعویق کنکور در سامانه فارس من خواهان طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کنکور و برگزاری آن در شرایط امن شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "طرح مجلس برای تعویق کنکور یکشنبه مطرح می گردد، احضار غلامی در صورت عدم رعایت پروتکل های کنکور دکتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مجلس برای تعویق کنکور یکشنبه مطرح می گردد، احضار غلامی در صورت عدم رعایت پروتکل های کنکور دکتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید