فیس بوک برای فیلتر محتوا دست به کار شد

به گزارش وبلاگ فراگستر، فیس بوک به کاربران اعلام نمود می تواند هر گونه محتوایی که ریسکهای رگولاتوری یا قانونی برای این غول شبکه اجتماعی را در سراسر دنیا افزایش می دهند حتی اگر غیرقانونی نباشد را مسدود یا فیلتر کند.

فیس بوک برای فیلتر محتوا دست به کار شد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، تغییرات گسترده دنیای که در شرایط سرویس فیس بوک ایجاد شده و از اول اکتبر اجرایی می گردد به فیس بوک اجازه می دهد هر آنچه لازم به نظر برسد انجام دهد تا اهداف کسب و کار خود در فضای متغیر رگولاتوری را حفظ کند.

فیس بوک اعلام نمود این تغییرات به این شبکه اجتماعی اجازه می دهد در واکنش به قانون استرالیا که این شرکت را ملزم می نماید برای انتشار محتوای شرکتهای رسانه ای به آنها پول پرداخت کند، مانع اشتراک گذاری اخبار توسط کاربران و ناشران استرالیایی گردد. اما سخنگوی فیس بوک اعلام نمود این تغییرات به صورت دنیای خواهد بود.

در اطلاعیه ای که فیس بوک برای کاربرانش ارسال کرد، آمده است: ما می توانیم مانع دسترسی شما به محتوا، خدمات یا اطلاعاتی شویم که به نظر می رسد برای جلوگیری از مسائل حقوقی یا رگولاتوری برای فیس بوک لازم است یا دسترسی شما را محدود کنیم.

این تغییر سیاست فیس بوک برخلاف اظهارات اخیر مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک است که درباره اهمیت آزادی بیان صحبت نموده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیس بوک مدتهاست پیرامون گستردگی کنترل محتوا در پلتفرمهای خود در کشمکش است و با قوانین مختلفی که بیش از یک میلیارد کاربر این شبکه اجتماعی در سراسر دنیا را پوشش می دهد، روبرو است. این مسئله با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر، انتشار اطلاعات نادرست درباره پاندمی کووید 19 و افزایش تفحص درباره روابط مدیران فیس بوک با افراد قدرتمند، حساسیت ویژه ای پیدا نموده است.

فیس بوک سالها کوشش نموده است وارد بازار چین گردد اما نتوانسته توافقی حاصل کند یا محصولی عرضه کند که سیاستهای سانسور و مالکیت چینی را قانع کردن کند.

منبع: اقتصاد ایران

به "فیس بوک برای فیلتر محتوا دست به کار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک برای فیلتر محتوا دست به کار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید