لیبی ، نیروهای دولت وفاق ملی حمله نیروهای حفتر را دفع کردند

به گزارش وبلاگ فراگستر، نیروهای دولت وفاق ملی (غرب لیبی) حمله شدید شبه نظامیان تحت امر ژنرال خلیفه حفتر به طرابلس را دفع کردند.

لیبی ، نیروهای دولت وفاق ملی حمله نیروهای حفتر را دفع کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فراگستر، نیروهای دولت وفاق ملی با دفع حمله نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر به محورهای الرمله و عین زاره در جنوب طرابلس، دستکم 20 نفر از آن ها را به قتل رساندند.

مصطفی المجعی سخنگوی مرکز اطلاع رسانی عملیات برکان الغضب وابسته به نیروهای دولت وفاق ملی گفت که محور الرمله در جنوب طرابلس روز آدینه (دیروز) شاهد درگیری های شدید بود و نیروهای تحت امر حفتر به این محور حمله کردند اما نیروهای دولت وفاق ملی پیروز شدند با آن ها مقابله نمایند.

محمد قنونو سخنگوی دولت وفاق ملی(غرب لیبی) نیز گفت که نیروهای آن ها پیروز شدند چهار خودروی زرهی را منهدم و دستکم 20 مزدور را در دو محور الرمله و عین زاره در جنوب طرابلس به قتل رساندند.

طبق گزارش وبگاه الخلیج اونلاین، قنونو همچنین گفت که نیروهای آن ها توانستند یکی از نیروهای حفتر در محور الرمله را بازداشت نمایند.

مرکز اطلاع رسانی عملیات برکان الغضب در صفحه فیس بوک خود نوشت که شبه نظامیان حفتر روز آدینه مدرسه خلیفه الحجاجی در شهرک سوق الآدینه واقع در شرق طرابلس را هدف شلیک چند موشک گراد قرار دادند اما تلفات انسانی به دنبال نداشت.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن ها برخوردار است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "لیبی ، نیروهای دولت وفاق ملی حمله نیروهای حفتر را دفع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی ، نیروهای دولت وفاق ملی حمله نیروهای حفتر را دفع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید