مقایسه دانگ فنگ S30 با بسترن B30 و جیلی GC6 اکسلنت

به گزارش وبلاگ فراگستر، سدان ها بازار شلوغی دارند چون همواره موردتوجه خانواده ها هستند و کارکرد بسیاری دارند. به همین نسبت، میزان برندهایی که در این کلاس حضور پیدا می نمایند بالاست. و رقابت بین آن ها نیز شدت بیشتری می یابد. در این بخش، به مقایسه دانگ فنگ S30 با چند تا از رقبای نزدیکش مانند بسترن B30 و جیلی GC6 اکسلنت پرداخته ایم.

مقایسه دانگ فنگ S30 با بسترن B30 و جیلی GC6 اکسلنت

مقایسه دانگ فنگ S30 با بسترن B30

بسترن B30 نیز یکی دیگر از چینی های خوش دست بازار است که به عنوان یکی از رقبای معمول دانگ فنگ S30 مطرح می گردد. این خودرو در طراحی ظاهری قطعاً زیباتر و بهتر از دانگ فنگ اس 30 ظاهر شده است. از نظر کیفیت سواری و هندلینگ نیز شرایط بسترن B30 را باید بهتر ارزیابی کنیم.

از نظر کارکرد فنی، بسترن B30 کمی بهتر است؛ البته تفاوت دو خودرو در کارکرد فنی شان آنقدر کم است که می توان آن ها را در این بخش برابر دانست. بازه قیمتی دو خودرو نیز شبیه هم است. در حوزه آپشن ها با مقایسه دانگ فنگ S30 با بسترن B30 باید شرایطی دانگ فنگ را بهتر بدانیم؛ ظاهراً سازندگانش خواسته اند مزیت خودروی خود را در این زمینه به رخ بکشند.

گیربکس بسترن B30 شش دنده اتومات است؛ یعنی دو حالت بیشتر از دانگ فنگ اس 30. نکته بعدی این است که بسترن B30 در بازار فراوان تر است چون سال ساخت و ارائه آن زودتر رخ داده و قدیمی تر است. به همین دلیل هم می توان مدل های قدیمی تر این خودرو را با قیمت کمتر در بازار تهیه کرد. درحالی که دانگ فنگ S30 فقط چند ماهی است که عرضه می گردد و به همین نسبت، بازار کم رونق تری دارد.

درکل، بسترن B30 به خاطر زیباتر بودن و کیفیت بهترش، گزینه مناسب تری برای انتخاب به نظر می رسد.از نظر ایمنی، هر دوی این خودروها از ترمز جلو و عقب دیسکی برخوردارند و هر دو هم فقط کیسه هوای راننده و سرنشین جلو را دارند.

در مقایسه امکانات دانگ فنگ S30 با بسترن B30 هم باید گفت که هر دو در یک سطح هستند، اما دانگ فنگ سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دارد، در حالی که این سیستم در بسترن دستی است.

مقایسه دانگ فنگ S30 با جیلی GC6 اکسلنت

در سال 97 شمسی، نسخه فیس لیفت شده از جیلی GC6 معروف به نسخه اکسلنت به بازار عرضه شد. این نسخه فیس لیفت از گیربکس خوبی که متعلق به جات کوی ژاپن بود سود می برد که قدرت مانور خوبی به آن می داد. به نسخه فیس لیفت آن سان روف، دوربین عقب، تریم داخلی دورنگ و عظیم تر شدن مانیتور کنسول هم اضافه شد؛ آپشن هایی که در نسخه اتومات دانگ فنگ S30 وجود داشتند.

با مقایسه دانگ فنگ S30 با جیلی GC6 اکسلنت اولین تفاوتی که به چشم می خورد، دانگ فنگ S30 است که به دلیل فاصله محورهای آن رخ داده است. البته این امر باعث سنگینی بیشتر این خودرو و درنتیجه کارایی کمتر آن در رقابت فنی شده است. در این دو خودرو حجم پیش رانه و قدرت تولیدشده و مشخصاتی از این دست فاصله چندان چشمگیری باهم ندارد.

در رقابت ظاهری، شرایط جیلی GC6 را باید بهتر ارزیابی کنیم؛ چون به روزتر است و سعی نموده با استفاده از خطوط شکسته و زاویه های تندی که در طراحی به خرج داده، خشن تر ظاهر گردد. درحقیقت این خودرو مدرن تر از آب درآمده است. از حیث شرایط کابین نیز، دو خودرو خوب ظاهر شده اند و در سطح و اندازه سدان های متوسط هستند.

در نتیجه گیری نهایی، شرایط فنی و رانندگی جیلی GC6 بهتر است، اما جاداری و فراوانی خدمات و قطعات دانگ فنگ اس 30 را نباید فراموش کنیم. ضمن اینکه قیمت جیلی GC6 از دانگ فنگ S30 کمتر است و خرج کمتری روی دست خریداران خود می گذارد.

امیدواریم که این مقایسه دانگ فنگ S30 با رقبای هم رده اش توانسته باشد اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار دهد و دید روشنی از ارزش خرید هر خودرو به شما بدهد.

درباره دانگ فنگ S30 بیشتر بخوانید:

  • معرفی دانگ فنگ اس 30 و آنالیز بازار ایران
  • تجربه رانندگی با دانگ فنگ اس 30
منبع: دیوار

به "مقایسه دانگ فنگ S30 با بسترن B30 و جیلی GC6 اکسلنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه دانگ فنگ S30 با بسترن B30 و جیلی GC6 اکسلنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید