ممنوعیت جابجایی دام بین استان ها

به گزارش وبلاگ فراگستر، ممنوعیت جابجایی دام بین استان ها در شرایطی که افزایش روز به روز قیمت نهاده ها، گوشت را در آستانه انفجار قیمت قرار داده بود عاملی بر رشد بیشتر بهای گوشت شد.

ممنوعیت جابجایی دام بین استان ها

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ فراگستر، اخیرا نامه ای مبنی بر ممنوعیت جابجایی دام ها در استان ها از سوی دامپزشکی ابلاغ شده که هر گونه نقل و انتقال دام بین استان ها را محدود کرده است.

مسئولان اتحادیه های تولید دام می گویند این نامه یکی از عامل های مهم در افزایش قیمت گوشت در بازار به رغم مازاد تولید است.

قیمت گوشت در هفته گذشته رکورد زد و هر کیلو ران گوسفند به 165 هزار تومان رسید، قیمت گوشت گوساله هم به کیلویی به 120 هزار تومان افزایش یافت.

متن نامه ممنوعیت جابجایی دام بین استان ها که از سوی ادارات کل دامپزشکی استان ها صادر شده به این شرح است:

خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا اطلاع ثانوی از صدور گواهی برای دام زنده (سبک و سنگین) به مقصد استان های مرزی (شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، هرمزگان، خوزستان و بوشهر) ممانعت به عمل آید. نامه مدیرکل دفتر قرنطینیه در این خصوص متاقبا ارسال خواهد شد.

گفته می شود دامپزشکی این اقدام را برای پلاک گذاری دام ها انجام می دهد، اما کارشناسان بر این باورند که انجام این کار در چنین موقعیتی که روز به روز بر قیمت نهاده های دامی اضافه می شود و قیمت گوشت را بیش از پیش در آستانه افزایش و رشد قرار داده منطقی نبود و دقیقا پس از ابلاغ این محدودیت قانونی قیمت گوشت قرمز هم در بازار رشد بیشتری یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ممنوعیت جابجایی دام بین استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت جابجایی دام بین استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید