واکنش پیونگ یانگ به خبرهای منتشر شده درباره به کُما رفتن کیم جونگ اون

به گزارش وبلاگ فراگستر، پیونگ یانگ در پی اظهارات اخیر یکی از مشاوران سابق رئیس جمهور اسبق کره جنوبی مبنی بر به کُما رفتن رئیس کره شمالی، بیانیه ای را در رابطه با آخرین فعالیت های کیم جونگ اون منتشر کرد.

واکنش پیونگ یانگ به خبرهای منتشر شده درباره به کُما رفتن کیم جونگ اون

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فراگستر به نقل از تاس، پیونگ یانگ در واکنش به اظهارنظرها و برآورد های مجدد درباره غیبت طولانی کیم جونگ اون و شرایط سلامتی بالاترین مقام کره شمالی، اعلام کرد که کیم روز سه شنبه در راس نشست شورای سیاسی حزب حاکم حضور پیدا کرد.

آژانس خبری مرکزی کره که توسط دولت کره شمالی اداره می شود، ضمن اعلام خبر شرکت رئیس کره شمالی در نشست حزب حاکم کارگران، خبر داد که در این نشست تدابیر فوق العاده برای بررسی خسارت های ناشی از طوفانی که 26-27 آگوست، همه مناطق این کشور را درنوردیده است، اتخاذ شده است.

در ادامه بیانیه آژانس خبری مرکزی کره آمده که در این نشست همچنین برخی از کوتاهی های اجرا شده که در اجرای تدابیر بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آژانس یاد شده این بیانیه را در پی اظهارات اخیر یکی از مشاوران سابق رئیس جمهور اسبق کره جنوبی مبنی بر اینکه رئیس کره شمالی چند ماهی در کُما به سر می برد، منتشر کرده است.

چانگ سانگ-مین یکی از مشاوران سابق کیم دائه-جونگ رئیس جمهور فقید کره جنوبی در اظهار نظری به رسانه های این کشور گفته است کیم جونگ اون در کما به سر می برد اما هنوز در قید حیات است.

مشاور سابق رئیس جمهور فقید کره جنوبی افزود: ساختار کامل جانشینی تشکیل نشده است بنا بر این کیم یو-جونگ در حال معرفی شدن به عنوان شخصیتی مطرح است چرا که مدت زمان زیادی نمی توان در خلأ قدرت به سر برد.

برخی رسانه ها از جمله شبکه خبری سی ان ان در اوایل اردیبهشت مدعی شدند، رئیس کره شمالی در شرایط وخیمی واقع شده است و تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در همان زمان گزارش داد کیم پس از 20 روز شایعات گسترده درباره مرگ احتمالی وی، در انظار عمومی ظاهر شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش پیونگ یانگ به خبرهای منتشر شده درباره به کُما رفتن کیم جونگ اون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پیونگ یانگ به خبرهای منتشر شده درباره به کُما رفتن کیم جونگ اون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید