پایگاه التاجی در عراق دوباره هدف حمله نهاده شد

به گزارش وبلاگ فراگستر، منابع عراقی از حمله مجدد به پایگاه نظامی التاجی خبر دادند. این دومین حمله طی یک هفته گذشته به این پایگاه است که میزبان شماری از نظامیان آمریکایی است.

پایگاه التاجی در عراق دوباره هدف حمله نهاده شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فراگستر، منابع رسانه ای در عراق، امروز شنبه از حمله مجدد به پایگاه نظامی التاجی در این کشور اطلاع دادند.

شهرستان التاجی که پایگاه نظامی التاجی در آن واقع شده است، در شمال بغداد، پایتخت عراق واقع شده است. پایگاه نظامی در فاصله 85 کیلومتری شمال بغداد است که شامل یک فرودگاه و یک پایگاه عظیم است که در زمان رژیم صدام، وابسته به گارد ریاست جمهوری بود.

وبگاه خبری موازین نیوز عراق با اعلام این خبر نوشت، این پایگاه میزبان نیروهای ائتلاف بین المللی (ضد داعش به رهبری آمریکا) است.

وبگاه خبری شفق نیوز عراق، این حمله را شدید توصیف کرد. شبکه المیادین گزارش کرد پایگاه التاجی با 18 موشک هدف حمله نهاده شده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع امنیتی عراقی از اصابت دو موشک کاتیوشا اطلاع داد.

و شبکه الجزیره به نقل از منابع امنیتی عراقی از اصابت 10 موشک کاتیوشا به پایگاه التاجی اطلاع داد.

هشام الهاشمی از کارشناسان عراقی در توییتر خود گفت که دست کم پانزده موشک به پایگاه اصابت نموده و ستونی از دود و آتش از تأسیسات نظامی به آسمان رفته است.

همچنین شبکه خبری العهد عراق نیز گفت که نیروهای امنیتی عراق، 23 موشک کاتیوشای آماده شلیک به سوی پایگاه التاجی کشف نموده اند. بعضی منابع گفته اند این موشک ها در منطقه ام العظام بوده است.

خبرگزاری بغداد الیوم به نقل از فرماندهی عملیات مشترک گفت طبق گزارش های اولیه، دو نیروی مرتبط با فرماندهی پدافند هوایی در این حمله، مجروح شده اند.

پایگاه التاجی چهارشنبه گذشته هدف اصابت چند موشک (کاتیوشا) نهاده شد. یک مقام ارشد دولت آمریکا بامداد پنجشنبه اصابت چند راکت به این پایگاه را که در آن نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای ائتلاف موسوم به ضدداعش حضور دارند تایید کرد.

گفته شده است که در حمله چهارشنبه شب به پایگاه نظامی التاجی، یک نظامی تروریست آمریکایی، یک پیمانکار آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته شدند.

هر چند دو عضو الحشد الشعبی عراق هر گونه ارتباط الحشد با این حمله را رد نموده بودند، جنگنده های آمریکایی بامداد روز آدینه به این بهانه، به چندین پایگاه نیروهای الحشدالشعبی عراق حمله و این پایگاه ها با بمباران کردند که بر اثر آن شماری شهید و شماری مجروح شده اند.

جنگنده های آمریکایی یک روز بعد، بامداد روز آدینه (23 اسفند) فرودگاه غیرنظامی در حال احداث در کربلا و چندین مقر الحشد الشعبی در این استان و صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند.

در پی این اقدام آمریکا، سخنگوی وزارت خارجه عراق اطلاع داد که وزارت خارجه این کشور، سفرای آمریکا و انگلیس در بغداد را احضار نموده است (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "پایگاه التاجی در عراق دوباره هدف حمله نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه التاجی در عراق دوباره هدف حمله نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید