چرایی وداع هادی چوپان با دنیای قهرمانی

به گزارش وبلاگ فراگستر، نفر سوم مستر المپیا در حالی وداع زودهنگام با دنیای قهرمانی دارد که وی بار ها از کوه مسائل پیش روی خود گلایه داشت، اما تا به امروز کسی واکنشی نسبت به آن نشان نداده است.

چرایی وداع هادی چوپان با دنیای قهرمانی

به گزارش ایرنا، نام مستر المپیا برای ایرانیان با نام های بزرگانی مانند فیل هیث، دوریان یتس، رانی کلمن و ... همراه بود و تصور اینکه روزی یک ایرانی بتواند در لاس وگاس در برابر دیدگان تماشاگران بتواند بسکمک از بزرگان را کنار بزند و مدال برنز را از آن خود کند سخت بود؛ اما جوان شیرازی با اراده و تمرکز بر برنامه های مستمر توانست این رویا را محقق کند و مدال برنز مسابقات 2019 را از آن خود کرد، مدالی که از هادی چوپان یک قهرمان ملی ساخت، اما افتخارآفرینی وی در بین حواشی و اخبار متعدد بسکمک از رشته های ورزشی گم شد.

ورزشکار ایرانی که سال گذشته در قلب آمریکا با عنوان گرگ ایرانی توانسته بود در جایگاه سوم قرار گیرد و امسال نیز در این پیکار ها چهارم شد، بعد از بازگشت به ایران از مسائل پیش روی این عنوان سخن به میان آورد و شاید با مصاحبه های خود به دنبال آن بود که سیگنال های لازم را به مسوولان ورزش و حامیان اقتصادی ارسال کند.

او از سختی ها گفت و نوشت، سختی های راه اعزام چوپان به گونه ای بود که وی بیان نمود: برای دریافت ویزا 6 چشم ضعیف شد سه چهره پیر شد و هزاران مو سفید شد. چهار سال روز و شب از بین رفت و میلیون ها تومان هزینه شد تا ویزا صادر شود. من و هادی و مهدی (مربیان او) پیر شدیم تا ویزا گرفتیم. در کنار مسائل اخذ ویزا شرایط اقتصادی ام خوب نیست و تامین هزینه های زندگی سخت و طاقت فرساتر از تمرینات بدنسازی است، اما با این وجود اهتزاز پرچم ایران در مستر المپیا به من حس بزرگی داد حسی که می خواهم آن را از خود جدا نکنم.

اما با وجود این مسائل، گرگ ایرانی بیان نمود تا زمانی که در توان داشته باشد برای ایران افتخارآفرینی خواهد کرد. او حتی در سال 2020 که عنوان چهارم مستر المپیا را کسب کرد از پیشنهاد های خارجی سخن به میان آورد، اما در پاسخ به وسوسه برخی از کشور های خارجی بیان نمود که ایران را با هیچ کشوری عوض نخواهد کرد. با مطرح شدن مسائل پیش روی چوپان در رسانه های داخلی برخی تصور می کردند که فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اقدامات لازم را برای برطرف کردن آن انجام خواهد داد، اما بعد از نزدیک به 2 سال گلایه گرگ ایرانی از ناملایمتی ها ادامه دارد و او در نهایت به خاطر این مسائل از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

انتشار خبر خداحافظی گرگ ایرانی از دنیای قهرمانی در حالی است که تا پیش از چوپان هیچ ایرانی نتوانسته بود در جمع 10 نفر برتر مستر المپیا قرار گیرد و او دومین آسیایی بود که از این آوردگاه مدال صید کرد، مدالی که شاید تکرار آن در آینده راحت نباشد و نام چوپان برای سال ها به عنوان یکی آسیایی در تاریخ مستر المپیا ثبت شود.

این مسائل در حالی است که ـناصر پورعلی فر رییس سابق فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کمک به این ورزشکار ملی را وظیفه فدراسیون ندانست و عبدالمهدی نصیرزاده رییس کنونی فدراسیون نیز وعده داد که نگاه ویژه ای به نفر سوم مستر المپیا داشته باشد. او در مصاحبه با ایرنا گفت: چوپان یکی از افتخارات ورزش ایران است و به عنوان رییس فدراسیون از تمام اختیارات خود برای کمک به او در زمینه های مختلف استفاده خواهم کرد.

وعده نصیرزاده هر چند نوید بخش آن بود که قهرمان ملی ایران به راحتی بر دغدغه های پیش رو غلبه می کند، اما تا به امروز خبری از تحقق این وعده در هیچ رسانه ای منتشر نشده و متن بلند بالای گرگ ایرانی در فضای مجازی نشان از آن دارد که وی بیش از گذشته نیاز به کمک دارد تا بر مسائل غلبه کند.

منبع: فرارو

به "چرایی وداع هادی چوپان با دنیای قهرمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرایی وداع هادی چوپان با دنیای قهرمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید