یک سوم نیروهای آمریکایی از عراق خارج می شوند

به گزارش وبلاگ فراگستر، روزنامه وال استریت ژورنال آدینه گزارش داد که آمریکا در ماه های آینده یک سوم از نیروهای نظامی خود را از عراق خارج می نماید.

یک سوم نیروهای آمریکایی از عراق خارج می شوند

به گزارش وبلاگ فراگستر، به نقل از وال استریت ژورنال، با خروج این نیروها شمار نظامیان آمریکایی در عراق در دو یا سه ماه آینده به حدود 3500 نفر کاهش خواهد یافت.

هم اکنون 5200 نظامی آمریکایی در عراق حضور دارند. همچنین شماری از نیروهای ناتو و ائتلاف تحت رهبری آمریکا به آموزش نیروهای عراقی مشغول هستند.

به نظر می رسد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا میخواهد که نشان دهد وی در حال عمل به وعده خود برای کاهش حضور نظامی در خارج از مرزها و جنگ های بی سرانجام است.

ترامپ اخیرا در ملاقات با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در کاخ سفید گفت: مجبور نیستیم در عراق باشیم و می توانیم آنجا را ترک کنیم.

رییس جمهوری آمریکا همچنین به کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان اشاره نمود و گفت: ما اکنون در کمترین تعداد نیروهای آمریکا در افغانستان هستیم و به 4000 نیرو خواهد رسید.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا چندی پیش خاطرنشان کرد که کشورش تا سرانجام ماه نوامبر (آذر) شمار نیروهایش در افغانستان را به کمتر از 5000 نفر کاهش می دهد.

آمریکا در حال حاضر حدود8600 نیرو در افغانستان دارد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "یک سوم نیروهای آمریکایی از عراق خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم نیروهای آمریکایی از عراق خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید