اخبار اقتصادی

تقدیر از 5 شورای گفت وگوی استانی برگزیده در 6 ماه نخست سال 99

یکصدودومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی به تقدیر از شوراهای استانی برگزیده بر اساس ارزیابی عملکرد 6 ماهه نخست سال 99 توسط دبیرخانه شورا اختصاص داشت. در این راستا استان های اصفهان و خوزستان رتبه اول مشترک، خراسان رضوی و کرمان رتبه دوم مشترک و بوشهر...

10 اسفند 1399

الگوی توسعه پایدار چگونه شکل می گیرد؟

توسعه یک مفهوم چند بعدی است که از جنبه های مختلف همچون مالی، سیاسی، اجتماعی، امنیتی و جغرافیایی قابل آنالیز است. این عوامل زمینه ساز توسعه در مفهوم کلی هستند، به طور معین درباره ایران و از بعد توسعه می توان گفت در حال گذر هستیم و رسیدن به توسعه خود مستلزم...

8 اسفند 1399

شارژ بالاشهر از پایین شهر

ریشه ناموازنه شدید خدمات شهری - سرانه های رفاهی و سکونتی- بین شمال و جنوب پایتخت شناسایی شد.

6 اسفند 1399

قبل از خرید انواع مختلف ورق و لوله حتما محتوای زیر را بخوانید

خبرگزاری خبرنگاران- مهم ترین اطلاعاتی که میبایست برای محاسبه قیمت لوله مانیسمان در دسترس داشته باشیم وزن و ضخامت لوله ها هستند. جهت آنالیز ضخامت لوله مانیسمان نیاز به جدول های وزنی نیاز داریم. این جدول ها به دو شکل متریک و اینچی در دسترس هستند.

6 اسفند 1399

تصمیمات خلق الساعه به برندکشی منجر می گردد

خبرنگاران : مسائل موجود در حوزه سیاست گذاری و بخشنامه های غیر کارشناسی و خلق الساعه به برندکشی و حذف بازارهای صادراتی منجر می گردد و چنان ریسک های غیرمترقبه و جدید به فعالان مالی وارد می نماید که فرصتی برای ایجاد ظرفیت...

29 بهمن 1399

خوردن این ویتامین تنها راه پیشگیری از ام اس است

خبرنگاران : یک متخصص مغز و اعصاب گفت: استفاده مناسب از ویتامین دی تنها راه پیشگیری از ام اس است که تا به امروز توسط دانشمندان اثبات شده است.

19 بهمن 1399

پاسخ محیط زیست تهران به احتمال مصرف مازوت در نیروگاه ها

درپی استمرار آلودگی هوای شهر تهران نقدهای از سوی اعضای شورای شهر تهران مبنی بر احتمال مصرف سوخت مازوت در صنایع ، پالایشگاه ها و نیروگاه های اطراف شهر تهران مطرح شد. معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در واکنش به این نقدها تاکید نمود...

11 بهمن 1399

توقف رشد قیمت نفت با کرونای جدید

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه که آخرین روز معاملات هفته جاری پیش از تعطیلات کریسمس بود، افزایش یافت اما تحت تأثیر نگرانی ها نسبت به پیامدهای شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا، رشد هفتگی که به مدت 7 هفته متوالی داشت، متوقف شد.

10 بهمن 1399

راه حل های فناورانه مدیریت بحران به شهرداری می رسد ، برگزاری رویداد اینوتهران از سوی فن بازار شهر هوشمند

پنجمین رویداد ارائه نیاز های فناورانه و نوآورانه شهرداری تهران توسط فن بازار تخصصی شهر هوشمند برگزار می شود.

6 بهمن 1399

بریز و بپاش های دولتی در دهه 90

اکوایران : نائب رئیس کمیسیون مالی مجلس از اجماع کمیسیون های تخصصی برای حذف ارز دولتی در بودجه سال آینده اطلاع داد.

3 بهمن 1399

فراخوان ثبت نام ششمین گردهمایی (فلوشیپ استانبول) منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، با توجه به برگزاری ششمین گردهمایی بین المللی ناشران و فعالان حوزه ترجمه و نشر(فلوشیپ استانبول)، فراخوان ثبت نام این گردهمایی برای علاقه مندان، ناشران و آژانس های ادبی حاضر به شرکت در این رویداد، اعلام شد.

2 بهمن 1399

تلاش دولت ترامپ برای انحراف پروازهای عبوری از آسمان ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، این روزنامه بامداد پنجشنبه در گزارشی با بررسی تلاش های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روزهای پایانی دولت خود برای افزایش فشار بر ایران نوشت که واشنگتن معتقد است با انحراف پروازهای عبوری از آسمان...

12 دی 1399

روحانی: اصلاح ساختاری، مبنای بودجه نویسی 1400 است

رییس جمهور گفت: اصلاح ساختاری بودجه و توجه به محور های آینده نگرانه در بودجه 1400 ضروری است.

2 دی 1399

جاذبه های گردشگری ماسوله

اگر به دنبال این هستید که مسافرتی به یک جای خوش آب و هوا داشته باشید حتما ادامه این مطلب را بخوانید.

29 آذر 1399

هفته سبزپوش بورس به انتها رسید ، ورود قدرتمند شاخص کل به کانال 1.3 میلیونی

به گزارش خبرنگاران، ذر خاتمه معاملات امروز بورس، شاخص کل با رشدی 3.7 درصدی با قدرت وارد کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی شد. شاخص کل هم وزن نیز امروز 1.8 درصد رشد کرد. رشد امروز بورس باعث شد تا پس از مدتها شاخص کل در تمامی روزهای یک هفته فرایند صعودی داشته باشد.

28 آذر 1399

کشاورز کارت یعنی رسمی کردن گرانی کود و نهاده فراوری، به جای این کار قیمت ها را کاهش دهید

اخبار و شواهد حاکی از آن است که اصناف مرتبط با کشاورزی و کشاورزان از ارائه کشاورز کارت راضی نیستند و آن را گره گشای حل مسائل خود نمی دانند.

25 آذر 1399

دلایل استادیار دانشگاه استنفورد برای تعطیلی ضربتی شهرها برای مبارزه با کرونا

خبرنگاران: محمد اکبرپور دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و استادیار دانشگاه استنفورد⁩ برنده جایزه تحقیقاتی اسلون 2020 در رشته توییتی، دلایل خود برای تعطیلی ضربتی شهرها دربحران کرونا را تشریح کرد.

24 آذر 1399

رویکرد جو بایدن در برابر ایران، مصر و عربستان چه خواهد بود؟

ایسنا نوشت:رئیس جمهور جدید آمریکا روشن و شفاف گفته است که در سیاست خارجی او جایی برای دیکتاتورهای محبوب وجود ندارد. او برخلاف دونالد ترامپ، از سیاست نظامی عربستان در یمن دفاع نمی کند و حاضر نیست چک سفید به عبدالفتاح سیسی بدهد.

23 آذر 1399

خبرنگاران گروه بحران:آمریکا با شبح خشونت انتخاباتی روبرو است

نیویورک- خبرنگاران- گروه بین المللی بحران نسبت به خطر افزایش خشونت انتخاباتی به ویژه به دلیل اظهارات سمی رئیس جمهوری آمریکا و تمایل وی به دادگاه برای پیشبرد منافع شخصی هشدار داد و آن را باعث ظهور گروه های مسلح سیاسی و مناقشه بالاتر از حد معمول درباره...

18 آذر 1399

عرضه 30 هزار تن برنج وارداتی در بازار

خبرنگاران : عباس قبادی خاطرنشان کرد، براساس آخرین مصوبه 30 هزار تن برنج وارداتی از محل ذخایر کشور در سطح استان ها با قیمت تحویل به فروشگاه ها 17 هزار تومان و برای مصرف کننده 18 هزار و 500 تومان توزیع گردد.

16 آذر 1399
تعداد: (121)