اخبار سیاسی

وزیر خارجه آمریکا: ایران به تعهداتش برگردد، ما هم به برجام برمی گردیم

وزیر خارجه جدید آمریکا مدعی شد: زمانی که ایران به تعهدات ذیل توافقنامه هسته ای عمل کند، ما هم به برجام برمی گردیم.

11 اسفند 1399

تقدیر از 5 شورای گفت وگوی استانی برگزیده در 6 ماه نخست سال 99

یکصدودومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی به تقدیر از شوراهای استانی برگزیده بر اساس ارزیابی عملکرد 6 ماهه نخست سال 99 توسط دبیرخانه شورا اختصاص داشت. در این راستا استان های اصفهان و خوزستان رتبه اول مشترک، خراسان رضوی و کرمان رتبه دوم مشترک و بوشهر...

10 اسفند 1399

الگوی توسعه پایدار چگونه شکل می گیرد؟

توسعه یک مفهوم چند بعدی است که از جنبه های مختلف همچون مالی، سیاسی، اجتماعی، امنیتی و جغرافیایی قابل آنالیز است. این عوامل زمینه ساز توسعه در مفهوم کلی هستند، به طور معین درباره ایران و از بعد توسعه می توان گفت در حال گذر هستیم و رسیدن به توسعه خود مستلزم...

8 اسفند 1399

بعضی اعراب به خاطر یک مشت دلار برای بن سلمان خوش خدمتی می نمایند

به گزارش خبرنگاران، انیس نقاش تحلیلگر سیاسی لبنانی و رئیس مرکز مطالعات امان این کشور با انتشار یک پست توئیتری به مخالفت رونالدو با پیشنهاد عربستان سعودی واکنش نشان داد.

8 اسفند 1399

نمونه هایی از غلبه قدرت شبکه بر شبکه قدرت به روایت آشنا

تهران (پانا)-مشاور رئیس جمهوری با تاکید بر رجحان قدرت شبکه های اجتماعی نسبت به شبکه های قدرت در کشور، مواردی را که از نظر او از مصادیق این رجحان هستند، مطرح نمود.

5 اسفند 1399

خبرنگاران نیروهای امنیتی یمن یکی از سرکرده های داعش را دستگیر کردند

تهران- خبرنگاران- وزارت کشور یمن در بیانیه ای گفت که نیروهای امنیتی یکی از سرکرده های ارشد گروه تروریستی داعش را در استان تعز واقع در جنوب غرب این کشور دستگیر کردند.

4 اسفند 1399

تصمیمات خلق الساعه به برندکشی منجر می گردد

خبرنگاران : مسائل موجود در حوزه سیاست گذاری و بخشنامه های غیر کارشناسی و خلق الساعه به برندکشی و حذف بازارهای صادراتی منجر می گردد و چنان ریسک های غیرمترقبه و جدید به فعالان مالی وارد می نماید که فرصتی برای ایجاد ظرفیت...

29 بهمن 1399

مشاور بایدن: مکالمه ضبط شده ترامپ حمله به دموکراسی آمریکایی است

یک مشاور ارشد جو بایدن بر این باور است که مکالمه ضبط شده ترامپ با یک مقام ارشد ایالت جورجیا برای تغییر نتایج انتخابات، داستان ننگین حمله رئیس جمهور به دموکراسی آمریکایی است.

22 بهمن 1399

پامپئو: برای انجام مأموریت خود در افغانستان نیازی به ده هاهزار نیرو نداریم

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که مأموریت نیروهای این کشور در خاک افغانستان حذف القاعده است و برای این کار نیازی به استقرار ده ها هزار نیرو در افغانستان نیست.

20 بهمن 1399

حاجی میرزایی: آنچه در نظام تعلیم و تربیت محقق نشده باید در نهضت سوادآموزی پیگیری و محقق گردد

تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش در ملاقات با رئیس، معاونان و مدیران سازمان نهضت سوادآموزی با تأکید بر استفاده از فرصت های آموزشی گفت که در سازمان نهضت سوادآموزی افراد مجال خلاقیت و نوآوری دارند.

17 بهمن 1399

پاسخ محیط زیست تهران به احتمال مصرف مازوت در نیروگاه ها

درپی استمرار آلودگی هوای شهر تهران نقدهای از سوی اعضای شورای شهر تهران مبنی بر احتمال مصرف سوخت مازوت در صنایع ، پالایشگاه ها و نیروگاه های اطراف شهر تهران مطرح شد. معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در واکنش به این نقدها تاکید نمود...

11 بهمن 1399

بریز و بپاش های دولتی در دهه 90

اکوایران : نائب رئیس کمیسیون مالی مجلس از اجماع کمیسیون های تخصصی برای حذف ارز دولتی در بودجه سال آینده اطلاع داد.

3 بهمن 1399

روحانی: اصلاح ساختاری، مبنای بودجه نویسی 1400 است

رییس جمهور گفت: اصلاح ساختاری بودجه و توجه به محور های آینده نگرانه در بودجه 1400 ضروری است.

2 دی 1399

افزایش هشت درصدی سفرها

خبرنگاران : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسیاری از مردم کشور برای سفر و اقامت تفریحی، راهی استان مازندران شده اند و سفرهای بین استانی افزایش هشت درصدی داشته است.

1 دی 1399

کشاورز کارت یعنی رسمی کردن گرانی کود و نهاده فراوری، به جای این کار قیمت ها را کاهش دهید

اخبار و شواهد حاکی از آن است که اصناف مرتبط با کشاورزی و کشاورزان از ارائه کشاورز کارت راضی نیستند و آن را گره گشای حل مسائل خود نمی دانند.

25 آذر 1399

دلایل استادیار دانشگاه استنفورد برای تعطیلی ضربتی شهرها برای مبارزه با کرونا

خبرنگاران: محمد اکبرپور دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و استادیار دانشگاه استنفورد⁩ برنده جایزه تحقیقاتی اسلون 2020 در رشته توییتی، دلایل خود برای تعطیلی ضربتی شهرها دربحران کرونا را تشریح کرد.

24 آذر 1399

رویکرد جو بایدن در برابر ایران، مصر و عربستان چه خواهد بود؟

ایسنا نوشت:رئیس جمهور جدید آمریکا روشن و شفاف گفته است که در سیاست خارجی او جایی برای دیکتاتورهای محبوب وجود ندارد. او برخلاف دونالد ترامپ، از سیاست نظامی عربستان در یمن دفاع نمی کند و حاضر نیست چک سفید به عبدالفتاح سیسی بدهد.

23 آذر 1399

ملاقات ظریف با وزیر خارجه شیلی

تهران (پانا)-وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم تحلیف رییس جمهور جدید بولیوی با وزیر امور خارجه شیلی ملاقات کرد.

19 آذر 1399

خبرنگاران گروه بحران:آمریکا با شبح خشونت انتخاباتی روبرو است

نیویورک- خبرنگاران- گروه بین المللی بحران نسبت به خطر افزایش خشونت انتخاباتی به ویژه به دلیل اظهارات سمی رئیس جمهوری آمریکا و تمایل وی به دادگاه برای پیشبرد منافع شخصی هشدار داد و آن را باعث ظهور گروه های مسلح سیاسی و مناقشه بالاتر از حد معمول درباره...

18 آذر 1399

تحلیل بورس بر اساس میزان ورود پول حقیقی، تحلیلی از مهندس اسماعیل افشار،کارشناس ارشد امور اقتصادی

خبرنگاران- قیمت در بورس مثل همه بازارها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود. به عبارت دیگر همه پارامترهای تاثیرگذار در این بازار، از اخبار و تحولات سیاسی گرفته تا انگیزه های روانی و اجتماعی که باعث توجه به یک بازار یا بی اعتمادی به آن می شود، در وهله اول...

13 آذر 1399
تعداد: (101)