3 طرح دولت برای برطرف گره ترافیکی تهران- کرج

به گزارش وبلاگ فراگستر، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سه برنامه دولت برای کاهش ترافیک جاده ای بین تهران، کرج و قزوین، گفت: با افتتاح طرح های آزادراهی مهم از جمله آزادراه کنارگذر جنوبی تهران تا چند ماه آینده، حجم زیادی از ترافیک ترانزیتی غرب به شرق کشور به ویژه استان های تهران، البرز و قزوین کاهش می یابد.

3 طرح دولت برای برطرف گره ترافیکی تهران- کرج

به گزارش وبلاگ فراگستر به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز چهارشنبه در مورد برنامه دولت برای کاهش ترافیک آزادراه قزوین - کرج به سمت تهران، گفت: دولت تدبیر و امید سه پروژه مهم را برای کاهش ترافیک کرج- قزوین در برنامه داشت که 60 درصد آن محقق شده است.

وی گفت: نخست پروژه ادامه آزادراه شهید همت بود که با حضور رئیس جمهوری اسفند سال گذشته افتتاح شد و بخش مهمی از مسائل ترافیکی مسافران بین تهران و کرج را حل کرد.

اسلامی ادامه داد: همچنین از رییس جمهوری درخواست کردیم و دولت اجازه داده است تا کاری که شهرداری کرج آغاز نموده است یعنی جهت کمربندی چالوس تا حصارک را در قالب آزادراه ادامه دهیم که امیدواریم برای این طرح با شهرداری به تفاهم برسیم.

وزیر راه و شهرسازی به ساخت و بهره برداری از متروی هشتگرد اشاره نمود و گفت: پروژه خط ریلی گلشهر- کرج - شهر جدید هشتگرد به طول 26 کیلومتر در ادامه خط پنج صادقیه - تهران احداث شده که جابه جایی روزانه 250 هزار نفر مسافر بین کلانشهر تهران، کرج، شهر جدید هشتگرد را برعهده دارد و این پروژه هم در کاهش ترافیک بین دو استان تاثیر گذار است.

اسلامی ادامه داد: پروژه مهم راهبردی سوم که در ماه های آینده افتتاح می گردد، کنارگذرجنوبی تهران است که از آبیک تا چرمشهر به طول 167 کیلومتر درحال ساخت است و اکنون به پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد رسیده است و در ماه های آینده افتتاح می گردد.

وزیر راه ادامه داد: این پروژه عظیمترین خدمت و تاریخی ترین اقدام ترافیکی برای استان های پر ترافیک تهران و البرز است که ترافیک ترانزیتی غرب به شرق را کنترل و علاوه بر آن دسترسی های شمال به جنوب کشور را آزاد و با زیر بار ترافیک رفتن آن پیش بینی می کنیم بار زیادی از ترافیک اتوبان کرج - قزوین را بر عهده بگیرد و مردم بتوانند با آرامش بیشتری بین دو استان تردد نمایند.

وزیر راه در پاسخ به این سوال که برای افزایش و تکمیل جهتهای ترانزیتی چه راهکارهای دارید، گفت: ما برای رونق ترانزیت به حمل و نقل ترکیبی می پردازیم.

اسلامی ادامه داد: شکوفایی مالی، مستلزم دو کار عظیم و همزمان است، اول، توسعه برند است تا اقتصاد کشور را به وسیله توسعه سهم بازار با کشورهای هدف گسترش دهد. اقدام دیگر افزایش قدرت لجستیک و اگر این دو اقدام به صورت متوازن رشد کردند خود به خود شکوفایی مالی، توسعه تجارت و گسترش فراوری را محقق می نماید.

وی ادامه داد: در بحث لجستیک، بحث متناسب سازی هزینه های انبارداری و حمل و نقل و اجتناب از تخلیه و بارگیری تکراری را دنبال می کنیم؛ در برنامه جامع لجستیک حمل و نقل ترکیبی و توسعه کریدورهای ترانزیتی لازم است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: امیدواریم با اتصالات جدید ریلی و جاده ای که برای مرزهای پیرامون کشور انجام می دهیم و افتتاح خطوط کشتیرانی بتوانیم سهم ترانزیتی خود را در منطقه گسترش دهیم که از جمله این کریدورها اتصال راه آهن چابهار به زاهدان و اتصال ریلی خواف به هرات است که به زودی افتتاح می گردد. اتصال ریلی جدید در شمال غرب کشور، اتصال رشت به آستارا و تکمیل راه های شریانی که به صورت تکمیلی دنبال می کنیم نیز بخشی از برنامه های در دست اجراست.

منبع: جام جم آنلاین

به "3 طرح دولت برای برطرف گره ترافیکی تهران- کرج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 طرح دولت برای برطرف گره ترافیکی تهران- کرج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید